Ametikool tähistab 90. sünnipäeva

Kuressaare ametikooli 90. sünnipäeva puhul täna toimuval kontsertaktusel esineb Ott Lepland ja antakse üle stipendium oma erialal edasi õppivale vilistlasele.

Kontsertaktusele Kuressaare spordikeskuses on kutsutud ametikooli õpilased, töötajad ning koostööpartnerid ettevõtetest, asutustest ja partnerkoolidest. Seal antakse ka üle OÜ Saarte Investeering 1000-eurone stipendium ühele ametikooli vilistlasele, kes on otsustanud edasi õppida oma eriala valdkonnas.

Terve sünnipäevanädala jooksul saab koolis tutvuda kooli vormi- ja tööriietega erinevatest aegadest ning kooli meenetega. Näha saab ka suuremahulisi sünnipäevakaarte, mis õpilased ja õpetajad on valmistanud. Kolmapäevasel retrospordipäeval võisteldakse nii linna kui ka Upa õppekompleksis köieveos, kummikeksus, noolemängus jt aladel. Pärastlõunal osalevad õpetajad-õpilased ühisel korvpallimatšil.

Neljapäeval võrdlevad õpetajate ja õpilaste kolmeliikmelised võistkonnad oma teadmisi ja osavust sõnasõja-nimelises võistlusmängus.

Ametikooli eelkäija Kuressaare ehitusinstruktorite kool alustas tegevust 6. novembril 1922. aastal. Esimesel õppeaastal võeti ehituse erialale vastu 19 õppijat.

Kuressaare ametikooli nime kannab Saare maakonna ainus kutseõppeasutus 1991. aastast.

Praegu õpib ametikoolis tasemeõppes 918 noort ja täiskasvanut 30 erialal. Neile lisandub enam kui tuhat autokooli, tööalase täienduskoolituse või muu kursuse lõpetajat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 242 korda, sh täna 1)