Kadi raadio kakskümmend kuldaväärt aastat

Kadi raadio kakskümmend kuldaväärt aastat

SIIN ME OLEME, PIDU PEETUD, TAAS TÖÖLE: Viinakuu viimasel päeval Kadi stuudios (ees vasakult) Mati Talvistu, Maarika Viires, Kerli Rüütel, Rihti Rask, Kadri Häng, Janne Nurmik, Tõnis Kipper. Tagareas vasakult Gunnar Siiner, Urmas Rämmal, Siim Metsmaa, Mikk Saarela, Taavi Põld, Antti Kopliste, Roald Kitt, Ahto Nellis, Urmas Lehtsalu ja Aare Laine. Foto: Sander Ilvest

“Tere hommikust! Täna on 26. oktoober aastal 1992. Kell on seitse. Tegevust alustab raadio Kadi, uus kohalik raadio Eestis.” Kas just täpselt samade sõnadega, aga sarnase tekstiga alustas tänase reportaaži autor 20 aastat tagasi Kadi raadio esimest saatepäeva.

“Raadiol kulus maailma võitmiseks 20 aastat, kaugnägemisel vaid kümme, ometi ei tähenda see veel kadu vanemale vennale,” kirjutab staažikas raadiomees ja publitsist Vello Lään raamatus “Päev ja öö Eesti raadios”.

Kahekümneseks saanud Kadi raadio saavutas tuntuse juba esimestest päevadest alates. Enam kui nädal tagasi teismeeast välja jõudnud esimene kommertsraadio väljaspool Tallinna on soovinud olla hea sõber sinu kõrvale, nagu kõlab raadio üks tunnuslausetest.

Kui esimestel aastatel oli Kadit võimalik kuulata vaid Kuressaares ja selle lähiümbruses, siis nüüd on raadiojaamal kolm saatjat – Kuressaares, Muhus ja Hiiumaal. Kadi saated jõuavad kuulajaini sagedustel 90,5 ja 98,6 MHz Saare- ja Muhumaal, Hiiumaa lõunarannikul ja osaliselt Läänemaal ning 90,1 MHz Hiiumaal ja osaliselt Läänemaal.

Kes oskas 20 aastat tagasi arvata, et aastal 2012 on võimalik raadiot kuulata taskutelefonist? Veelgi enam! Raadio tegevdirektor Gunnar Siiner hõikab pidulikul sünnipäevapeol Kuressaare kuursaalis välja: “Kadi ümmargusel tähtpäeval valmis nutitelefoni rakendus Android-platvormile ja see on allalaetav Google Play’st. Apple’i telefonide kasutajad peavad veel natuke ootama.”

Kadit ei kuulata üksnes Saare-, Hiiu- ja Läänemaal. Emori andmeil kuulab Kadit Tartus 4000 ja Tallinnas 7000 inimest. Üldse on Kadil rõõmustavalt palju kuulajaid, koguni 31 000.

Eelmise reede õhtupoolikul on kuursaali vastuvõtule kutsutud Kadi praegused ja endised töötajad. Nii nagu pidulikel puhkudel ikka, lüüakse kokku šampanjapokaale, soovitakse üksteisele edasiseks õnne ja saadete tegemiseks praegustele raadioinimestele loomingulist erksust.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 749 korda, sh täna 1)