Rahvas ootab linnapilti lilli, oravaid ja korras teid (8)

Rahvas ootab linnapilti lilli, oravaid ja korras teidUue arengukava koostamiseks linnaelanike seas tehtud küsitlus tõi välja, et kuigi Kuressaares leidub palju, mis on hästi tehtud ja millega rahul ollakse, on siiski valdkondi, kus arenguruumi jagub.

Viimaste aastate kõige olulisemad arengud on elanike arvates kergliiklus- ja jalgrattateede rajamine, lasteaedade remont ja renoveerimine, terviseradade loomine, tänavate ja teede olukorra parandamine, rannaala arendamine ja rannahoone püstitamine. Paranenud on ka linna heakord ja üldpilt.

Arvamusi on tõepoolest seinast seina. Mõni linlane leiab, et aastatega on elu-olu Kuressaares ainult kehvemaks muutunud. Näiteks toob üks küsitlusele vastanu välja, et “Kõik on mandunud ja tagasi läinud. Kohvikud, poed, ärid on suletud, elu on kesklinnast ära kadunud. Tänavad on tühjad, töökohti pole, koolituste valik on väike, kino pole, rannaala, keskväljak ja turg on lohakile jäetud ning arendamata jne”.

Leidub paljugi, mis on kiitust väärt

Mõni teine vastanu näeb siiski hulgaliselt positiivset. “Hea koht perega elamiseks, turvaline ja vaikne. Meeldib, et pea kõik teenused on kättesaadavad ning kõik vahemaad on jala läbitavad”; “meeldib, sest laps saab käia kodulähedases koolis, teatud rutiin igapäevakorralduses, on turvaline võrreldes nt Tallinnaga, väga head võimalused tervisespordiks” – taolisi kiidusõnu toovad linlased välja põhjendustena, miks neile meeldib Kuressaares elada.

Rahvale meeldib, et linnas toimuvad mitmesugused korrastamisaktsioonid, nagu piirdeaiad korda, kauni koduaia valimine, talgutööd – see ei jäta vastanute arvates kedagi ükskõikseks, vaid ärgitab tegutsema.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 354 korda, sh täna 1)