Jaanus Tamkivi: sõim tekitab trotsi (20)

Jaanus Tamkivi sõim tekitab trotsiAjalehe Lääne Elu esitatud küsimusele “Mis tunne on praegu olla Reformierakonna liige?” (LE 1.10), vastas erakonna juhatuse liige Jaanus Tamkivi (fotol) järgmist: 

“Erakonnale on selles protsessis tehtud ülekohut, ei saa öelda, et ennast hästi tunneme. Kõiki on poriga üle kallatud, nagu meil kombeks. Ajakirjanduse käitumine on suhteliselt vastik olnud. /—/ Raskeid aegu on ennegi olnud, ma ei arva, et erakond peaks tegevuse lõpetama. Sellest tuleb üle saada. Selgeks tuleks rääkida, mis oli ja kas tegelikult üldse midagi oli.

Mudaga loopimine on tabanud kõiki, kes on ausalt annetanud, ka mind. Kui inimesi sõimatakse moraalseks värdjaks, siis on see üle dimensioneeritud ja ebaõiglane. Kindlasti on midagi ka valesti tehtud, seda juhtub igas organisatsioonis ja vigu tuleb parandada, aga rünnak sellisel kujul on uskumatu.

See skandaal konsolideerib erakonda. Reitingud näitavad, mida rahvas tegelikult arvab. Massilist väljaastumist erakonnast ei ole, liikmeskond kasvab hoopis. Sõim valimatute sõnadega tekitab pigem trotsi. Kui selliste väljenditega nagu moraalne värdjas üksteist iseloomustada, siis mis on järgmine samm, kas füüsiline konflikt?

Millegagi pingutatakse tõsiselt üle. Eks erakond ise ka aruta, teeme oma järeldused. Kui asja distantsilt vaadata, siis ehk saame aru, mis juhtus ja mis olid tegelikud eesmärgid. Kellel iganes. Näeme Meikari ümber igasugust seltskonda tiirlemas.

Saarte Häälele ei soovinud Jaanus Tamkivi erakonnaga seotud skandaali kommenteerida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 953 korda, sh täna 1)