Saarte Kalandus vahetas juhatuse esimehe välja (10)

Saarte Kalandus vahetas juhatuse esimehe välja

KOGUVA SADAMA AVAMISEL: Kas Saarte Kalanduse juhtimises tuleb veel ümberkorraldusi ja võidakse loobuda ka tegevjuht Tiiu Kupu teenetest, on esialgu lahtine. Fotol paremalt Tiiu Kupp, maavanem Kaido Kaasik, Muhu kalur Endel Noor ja Muhu vallavanem Raido Liitmäe juunis Koguva sadama avamisel. Foto: Sander Ilvest

Seni organisatsiooni juhtinud ja üleeilsel koosolekul tagasi kutsutud Ain Toose asemel on nüüdsest juhatuse esimees Aarne Põlluäär. Vahetuse põhjuseks toodi probleemide kuhjumine.

Mõningased erimeelsused Saar-te Kalanduse juhatuses on viimastel aegadel olnud pigem avalik saladus. Formaalselt tegi Toose tagasikutsumise ettepaneku Mihkel Undrest, kuid Aar-ne Põlluääre sõnul oli juhatuse esimehe tagasikutsumine jutuks juba oktoobri alul toimunud koosolekul.

Isikute vastuolu ei ole

“Selles ettepanekus ei olnud vaenu ega rahulolematust, vaid lihtsalt paljude juhatuse liikmete arvates ei käinud MTÜ Saarte Kalandus juhatus enam ühte jalga,” selgitas Saarte Häälele vastne juhatuse esimees ja Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär.

“On kuhjunud mitmesuguseid probleeme ja juhatuse koosolekud on kulunud vaid teatud rahulolematuse õigustamistele ja probleemide arutamisele.”

Saarte Häälele teadaolevalt on üks probleem paljude seas Atla sadama ehitusega seonduv, mida Saarte Hääl mõni aeg tagasi kajastas.

Põlluääre sõnul pole Toosele midagi ette heita, pigem on ta olnud julge, tasakaalukas ja kindla sõnaga juhatuse esimees. Paraku olevat elu juba selline, et kui keegi millegagi rahul pole, siis vastutab juht.

“Teisisõnu, juhatuse esimeest ei vahetatud mitte isikust tulenevalt, vaid organisatsioonikultuuri muudatusvajadusest tulenevalt,” ei heida Põlluäär Toosele midagi ette. “Eriarvamused juhatuse töös on loomulikud ja neid on ka MTÜ Saarte Kalandus juhatuses.”

Ka tegevjuhi kohal vari

Saarte Kalanduses väljakujunenud n-ö leerid joonistusid selgelt välja ka üleeilsetes hääletustulemustes. Juhatuse esimehe tagasikutsumise poolt hääletas juhatuse 9 liikmest 5, vastu oli 4.

Juhatuse uue esimehe kandidaadiks seati Muhu mehe Andrei Prii ettepanekul Aarne Põlluäär, kes sai 7 poolthäält ja 2 inimest jäi erapooletuks.

Sellele, et juhatuse esimehe väljavahetamisele võib järgneda ka MTÜ tegevjuhi Tiiu Kupu teenetest loobumine, Põlluäär kinnitust andma ei rutanud.

“Tegevjuhi suhtes täna seisukohta kujundatud ei ole, küll on aga selge, et mingi muudatus võib vajalikuks osutuda,” märkis Põlluäär. Tema sõnul on tähelepanuväärne asjaolu, et tegevjuht Kupp on samaaegselt ka juhatuse liige ehk siis iseendale tööandja. “Mina olen sellele tähelepanu juhtinud juba ka varem,” nentis Põlluäär, lisades, et otsuse selles osas võtab vastu ikkagi juhatus.

Oma esimeste tööülesannetena näeb Põlluäär, et kõigepealt tuleb muuta töökorraldust reguleerivaid dokumente, tehes need nõuetele vastavaks ja neid ka juhatuse praktilises töös kasutades. Seda just põhjusel, et praegune olukord ongi selline, nagu ta on, just puuduliku töökorralduse tõttu.

Aarne Põlluäär on sadade tuhandete eurode kalandustoetuste saajate otsustamisel esmast valikut tegeva ja üldiselt maakonna kalanduse eest hea seisva organisatsiooni juhatusse kuulunud juba kaks aastat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 933 korda, sh täna 1)