Rehvivahetajail on taas normaalse pikkusega päevad (10)

Rehvivahetajail on taas normaalse pikkusega päevad

JÕUDU-JÕUDU! Tarvo Tiit Träxi rehvikeskusest on üks neist töömeestest, kelle kätte omanikud oma sõidukite rehvide vahetamise usaldavad. Foto: Sander Ilvest

Esimene lumesadu tõi Saare maakonna autoremonditöökodades rehvivahetajaile kuhjaga tööd juurde.

Kõige pikemad järjekorrad tekkisid töökodade uste taha reede hommikul. Kõiki kohaletulnuid kahjuks ei jõutudki teenindada. Paljud rehvitöökojad olid avatud ka nädalavahetustel. Nüüdseks on kõikjal tavaline töörütm taastunud.

“Võrreldes eelmise nädala lõpuga, nädalavahetusega ja selle nädala esimeste päevadega, on meil praegu tunduvalt rahulikum. Juba eelmise nädala neljapäeva pärastlõunal tekkis väike järjekord. Küsisin siis, miks nad nii ilusa ilmaga rehve vahetama tulid. Inimesed vastasid, et raadiost olid nad kuulnud, et halb ilm on tulekul,” rääkis Andres Aksiim Raitom OÜ-st.

Reedel olid kõik Saaremaa ja Muhu rehvivahetuspunktid juba autoomanikest n-ö ummistunud. Töömehed andsid endast igal pool parima, kuid ka kõige parema tahtmise korral ei jõutud kõiki teenindada.

Eile saime Kuressaare autoteenindusest teada, et rehvivahetuses hakkas töötempo tasapisi langema esmaspäeva õhtuks. See ei tähenda aga, et kliente enam üldse ei ole. Praegu teenindatakse neid, kes ei oota päeva, millal ilm järgmise lumesahmakaga üllatab.

Kärla Ehitus OÜ Sõmera autoremonditöökojas oli eile tavaline rahulik tööpäev. Nädalavahetusel olid Sõmera töökoja uksed lahti varavalgest hilisõhtuni. Tööpuuduse üle ei kurtnud rehvivahetajad ka eile. Kliente jagub praegu igaks päevaks.

Orissaare Träxi rehvikeskuses oli autoomanikest teisipäeval moodustunud nädalapikkune järjekord. Eilseks oli see kahanenud kahe-kolme päeva pikkuseks. Firma juhi Rain Traumanni sõnul on mehed rehvivahetuse kõrghooajal, nagu praegu, tööl kuni kümme tundi. Ületunde teinud töömehed saavad vabad päevad. Kõike seda tehakse klientide soovidele vastu tulles.

Kokkuvõtteks võib aga öelda, et endast ja sõidukist hooliv autoomanik viib oma sõiduki aegsasti enne halbade ilmastikuolude saabumist talverehvide allapanekuks rehvivahetustöökotta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 255 korda, sh täna 1)