Orissaare gümnaasiumi vilistlane Andres Oopkaup juhib statistikaametit (4)

orissaare gümnaasiumi vilistlane andres oopkaup juhib statistikaametit

ÜKS JUUR SAAREMAAL: Andres Oopkaup on OG 35. lennu vilistlane. Foto: arhiiv

Eile astus järgnevaks viieks aastaks ametisse statistikaameti uus peadirektor Andres Oopkaup, kes on õppinud Orissaare gümnaasiumis ja kelle isa oli pärit Saaremaalt, Orissaare lähedalt Ariste külast.

“Üks juur on tõesti Saaremaal,” ütles vastne peadirektor Andres Oopkaup Saarte Häälele, lisades, et ehkki ta on Tallinnas sündinud ja oma lapsepõlve mööda saatnud Tallinna lähedal, oli see tema kui mässumeelse lapse valik käia koolis Saaremaal. Andres Oopkaup on Orissaare gümnaasiumi 35. lennu vilistlane.

Küsimusele, miks ta otsustas kandideerida statistikaameti juhiks, vastas Oopkaup, et eks need võimalused tulevad ise inimese juurde. “Ega ma nüüd endast nii heal arvamusel ole, et ma iseseisvalt trügiks. Sellist saarlasele omast tagasihoidlikkust on minus piisavalt,” muheles ta, lisades, et teda kutsuti konkursil osalema ja endalegi üllatuseks lõppes see tema võiduga.

Oopkaup nimetas peamise väljakutsena, et riiklik usaldusväärne statistika peaks liikuma rahvale ja kasutajatele lähemale ning ettevõtjate halduskoormus võiks seejuures väheneda.

Euroopa statistikasüsteemil algab 2013. aastal uus viieaastane strateegiaperiood, mis keskendub Euroopa poliitikate arengu toetamiseks ja seireks vajaliku kvaliteetse info pakkumisele, statistika tegemise efektiivsemate meetodite kasutuselevõtule ning liikmesriikide statistikaalase koostöö tihendamisele.

Aastatel 1994–2011 töötas Andres Oopkaup põllumajandusministeeriumis, viimati põllumajandus- ja kaubanduspoliitika asekantslerina. Oopkaup lõpetas 1991. aastal Eesti põllumajanduse akadeemia mehhaniseerimise erialal, täiendas teadmisi Eesti kõrgemas kommertskoolis (EBS), Prantsusmaal Sorbon-ne’i ülikoolis, USA-s San Francisco ülikoolis ja Kanadas Dalhousie’ ülikoolis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 662 korda, sh täna 1)