Kui abituriendid Tartusse jõudsid, siis…

Kui abituriendid Tartusse jõudsid, siis...

NOORED TRAKTORISTID: SÜG-i abituriendid Katrin Hommik, Katariina Karu ja Katrina Lang rõõmsalt maaülikooli ühe traktori peal. Foto: Pärlin Luhila

Vaheaja teisipäeval kell kuus seisis mitukümmend abiturienti Kuressaare bussijaama taga. Miks? Eks ikka selleks, et sõita tutvuma Tartu ülikoolidega.

Tänu sihtasutusele Ülikoolide Keskus Saaremaal said nii Saaremaa ühisgümnaasiumi kui ka Kuressaare gümnaasiumi kaheteistkümnendikud võimaluse sõita tasuta Tartusse ja, mis veelgi tähtsam, saada teavet sealsete ülikoolide kohta.
Esimesel päeval võtsime vapralt ette Eesti maaülikooli. Lisaks traditsioonilisele infotunnile saime ka ülikooliga veidi lähemalt tutvust teha. Maaülikooli puhul sai kohe selgeks suur pluss, et tegemist on kooliga, mis asub enam-vähem ühes piirkonnas ning ka ühikas on paarisaja meetri raadiuses.

Järgmiseks seadsime sammud spordihoonesse, mis on tõeline arhitektuuriline suurteos. Aeroobikasaali ümmargustest akendest avanes vaade palliplatsile, kus poisid hoolega jalgpalli tagusid.

Kui olime tutvunud sealsete avarate võimalustega, asusime teele tehnikainstituuti, kus tehti kiiresti selgeks, et tehnikaala on parim ja ainuõige valik. Elevust tekitasid sealsed traktorid ja muud masinad, kuhu uudishimulikumad said ka sisse ronida.

Hoopis teistsugust elamust pakkusid veterinaariapool ning võimalus valmistada ise jäätist ja võid. Paljud linnalapsed vaimustusid sealsetest sigadest, hobustest, lehmast, kelle süda asus kaelas, ning ühesilmsest kassist, kes end meeleldi paitada lasi. Jäätise ja või saime kõik ise ära süüa ning üllatusega tuli tõdeda, et maitse oli nagu päris.

Teisel päeval asusime aga Tartu ülikooli kallale. Et teaduskondi on seal palju ja ülikool üldse mööda linna laiali, siis pidime jaotuma rühmadesse. Iga grupp sai endale ühe teaduskonna. Sellega seoses jaotusid inimesed väga ebaühtlaselt: õigusteaduskonda vaid üks, kuid loodusteaduskonda kümmekond. Kahjuks jättis see välja võimaluse tutvuda mitme huvipakkuva valdkonnaga.

Kui rühmad paigas, asuti kaardi abiga teele. Külastada sai nii Tähetorni, TÜ ajaloomuuseumi, seminare, loenguid, näitusi kui ka infotunde. Nende käigus jagati meile kui potentsiaalsetele tulevastele üliõpilastele nippe, millised erialad teevad tulevikus rikkaks, millised ained on rasked ning mille poolest ülikool üldse keskkoolist erineb. Teravaks tõukeks reaalsusse sai teadmine, et paljud kukuvad ülikoolist välja juba esimesel aastal. Samas lohutas see, et alati on võimalus uuesti proovida mingil teisel erialal.

Lisaks kõigele akadeemilisele käisime ka Lõunakeskuses, sõbrunesime omavahel hotellis, pikal bussireisil ning saime isegi nautida päikest enne, kui suur lumi maha tuli. Selle kõige eest tahaksin veel kord tänada kõiki neid, tänu kellele meie reis võimalikuks sai ja kes selle nii mõnusaks tegid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 390 korda, sh täna 1)