Visiiditasu ähvardab tõusta (7)

Kuressaare haigla juhi Viktor Sarapuu sõnul võib patsiente ees oodata praegusest kõrgem visiiditasu.

“Praegused visiiditasud on inflatsiooni tõttu ajale jalgu jäänud ja kuna teema on nüüd tõstatatud, peavad need tõenäoliselt muutuma. Mis mahus, see on omaette teema,” nentis SA Kuressaare Haigla juhataja Viktor Sarapuu. “Paraku pole patsientide omaosaluse tõstmine, arvestades tänast elustandardit, kuigi lihtne ning võib halvendada arstiabi kättesaadavust.”

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on arst-residentide ja kiirabitöötajate palgatõusuks sotsiaalministeeriumi arvestuste kohaselt vaja ligi 3,5 miljonit eurot, mis peaks tulema ministeeriumi muude eelarveridade arvelt. Kui võtta aluseks tarbijahinnaindeks, siis võiks visiiditasu olla tulevikus senise 3,20 euro asemel 5 euro ümber ning voodipäeva maksumus tõusta 1,60 eurolt 2,50 euroni, vahendas ERR ministri räägitut.

Kui palju kuluks Kuressaare haiglal raha, et tagada oma töötajatele tuleva aasta jaanuarist streigi tulemusena lubatud palgatõus, pole Sarapuu sõnul veel selge.

Seetõttu on praeguses olukorras vara öelda, kuidas haigla suudab praegustes mahtudes ja sellise koosseisuga palgatõusu katta ja olla samal ajal jätkusuutlik.

Viktor Sarapuu andmeil võis Kuressaare haiglal 8.–25. oktoobrini kestnud streigi tõttu saamata jääda 40 000–50 000 eurot lepingulist tulu. Ambulatoorse vastuvõtu osa sellest võib haiglajuhi sõnul küündida üle 21 000 euro.

“Teoreetilise arvestuse järgi võis jääda vastu võtmata ligi 600 patsienti,” ütles Sarapuu, kelle sõnul on ühe ambulatoorse ravijuhu keskmine maksumus 34,91 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 634 korda, sh täna 1)