Linnapea: linna võlg tänavavalgustuse uuendamist ei takista (1)

Ajaleht Postimees edastas eile rahandusministeeriumi arvamuse, et saastekvootide raha eest tehtav suurejooneline tänavavalgustuse uuendamine võib mõnes linnas takerduda. Põhjuseks on linnade liialt suur võlakoormus, mis takistab kaasrahastamiseks laenu võtmist. Kolme n-ö võimalikus hädas oleva linna seas nimetati ka Kuressaaret.

Linnapea Mati Mäetalu pareeris Postimehe väidet põhjendusega, et artiklis esitatavad andmed on vananenud. “Postimehe artiklis elatakse n-ö eilses päevas,” märkis Mäetalu. Ajalehes on käsitletud I kvartali andmeid. Linnapea sõnul on linna võlakoormus aga jõudsalt vähenenud ning jõuab nõutud ajaks igal juhul vajalikesse piiresse. Seaduse järgi ei saa täiendavat laenu võtta ükski omavalitsus, kelle laenukoormus ulatub üle 60% aasta eelarvetuludest.

“Linna võlakoormus oli III kvartali lõpuks 63% ning jõuab selle aasta lõpuks 60 protsendini. 2013. aasta lõpuks peaks võlakoormus olema juba 52,4%,” rääkis linnapea ja lisas, et protsent jääb väikeseks ka vaatamata sellele, et linna eelarvestrateegia näeb juba järgmisel aastal ette linnastaadioni ja muude investeeringute tarvis üle poole miljoni euro suuruse laenu võtmist.

Aastaks 2014, kui tänavavalgustuse uuendamise kaasrahastamine kõne alla tuleb, on linna laenukoormus Mäetalu sõnul jõudnud ligi 38 protsendini eelarvetuludest. See võimaldab laenu võtta ligi 3 miljonit eurot.

“Julgen linnapeana kinnitada, et linna võlakoormus tänavavalgustuse uuendamist ei takista,” on Mati Mäetalu kindel.
Tänavavalgustuse uuendamise kogumaksumus on 3,3 miljonit eurot, linna omaosalus sealjuures 800 000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 195 korda, sh täna 1)