Kuhu minna

NELJAPÄEV, 1. november

KINO
Divas kl 18 thriller “Bourne’i pärand”. Alla 12-a keelatud. Pilet 4 €.

Kuressaare linnateatri Teatrikinos kl 18 “Eestlanna Pariisis”.
See on draama kahest eesti naisest Pariisis. Eesti väikelinnas elaval Annel (Laine Mägi) avaneb võimalus asuda tööle Pariisi, hooldades seal nõudlikku väliseesti vanaprouat Fridat (Jeanne Moreau). Üksildase suurilmadaami ja provintsist pärit lihtsa naise suhe muutub aga keerukaks ja peatselt ootavad neid ees elu muutvad sündmused.
Ilmar Raagi kirjutatud ja lavastatud “Eestlanna Pariisis” maailmaesilinastus toimus augustis Šveitsis prestiižika 65. Locarno filmifestivali põhivõistlusprogrammis, kus film võitis oikumeenilise žürii auhinna.
Eesti väikelinnades ja Pariisis üles võetud linateose peaosades mängivad eestlanna Laine Mägi ja legendaarne prantsuse filmidiiva Jeanne Moreau, kes on tuntud François Truffaut’, Michelangelo Antonioni, Orson Wellesi jt tipprežissööride filmidest. Lisaks teevad filmis kaasa Patrick Pineau, Ita Ever, Ago Anderson jt tuntud näitlejad.
Filmi stsenarist-režissöör on Ilmar Raag, kaasstsenaristid on Agnès Feuvre ja Lise Macheboeuf. Filmi operaator on Cesariga pärjatud Laurent Brunet Prantsusmaalt. Eesti-Prantsuse-Belgia koostöös valminud filmi produtsendid on Riina Sildos Eestist, Miléna Poylo ja Gilles Sacuto Prantsusmaalt ning Philippe Kauffmann Belgiast. Aastal 2008 valiti “Eestlanna Pariisis” esimese Eesti projektina Cannes’i filmifestivali Cinefondation’i projektiturule L´Atelier.
Piletid 4/3 €.

NÄITUS
Kuressaare linnuse näitusesaalis kl 16 Selma Pahapilli käsitöönäituse avamine.

ÜRITUS
Valjala raamatukogus kl 18.30 valla mälumängu I voor.

SPORT
Kuressaare tennisekeskuses kl 19 meeste paarismänguturniir.

Muhu spordihallis kl 20 IV Muhu lahtised meistrivõistlused võrkpallis 2012/2013: SK Muhu /Moekasti vs.
Kaarma.

KG võimlas kl 20.15 IV Muhu lahtised meistrivõistlused võrkpallis 2012/2013: STÜ vs. Orissaare Sport.

Kuressaares Marientali tee 27A kl 17.30 maakonna meistrivõistlused 100-ruudulises kabes.

TANTS
Kodulinna lokaalis disko. Sissepääs tasuta.

REEDE, 2. november

KINO
Divas kl 17.30 “Kummi-Tarzan”. Estinfilm. Pilet 4 €.

Kuressaare linnateatri Teatrikinos kl 18 “Eestlanna Pariisis”. Pilet 4/3 €.

ÜRITUS
Lümanda kultuurimajas kl 19 Lümanda valla traditsioonilise mälumängu I voor. Mängitakse 5 vooru, igas voorus 20 küsimust, võistkonnad 3-liikmelised. Info ja võistkondade registreerimine tel 52 92 166, Ulvi Põld.

KONTSERT
Kuressaare Laurentiuse kirikus kl 18 Jazz del Mar: Estonian Voices.
Estonian Voices on üks uuemaid tulijaid Eesti muusikamaastikul, kelle esimene koosseis tuli kokku 2010. aastal Jazzkaare Jõulujazzi festivaliks. Kuigi koosseis on aasta jooksul küll osaliselt vahetunud, on tänaseks välja kujunenud omavahel kokkusobituvad hääled Mikk Dede, Kadri Voorand, Arno Tamm, Maria Väli, Aare Külama ja Mirjam Dede.
Piletid müügil Kuressaare kultuurikeskuses ja teistes Piletilevi müügipunktides ning 1 tund enne kontserdi algust kohapeal. Pilet 6 €. Sooduspilet 4 € (õpilane, üliõpilane, pensionär).

Kuressaare muusikakoolis XI poiste Kuressaare keelpillifestival. Pidulik avamine kl 15. Kontserdid kl 16, 17, 18, 19, 20. Esinemas 110 poissi üle Eesti, Soomest ja Venemaalt.

Arensburgi hotelli lounge-restoranis Muusa kl 20 hingedepäeva kaunis kontsert. Esinevad Silja Litvinova ja Rauno Oidram. Tasuta. Kohtade broneerimine tel 45 24 707 või restoran@arensburg.ee.

TANTS
Divas Diva gurmee “Märten Kaldmäe saksofon live”. Kõlavad parimad tänapäeva pophitid koos DJ Peeter Kukega.

Kodulinna lokaalis disko. Südaööni sissepääs tasuta.

Mönusas Villemis Anti Kopliste ansambel. Mõnus pubimuusika.

Club Privilege’is Saaremaa Rannapidu 2012 esitleb: Living on video. VJ Andrus Kuzmin ja Smart.

SPORT
Orissaare spordihoones kl 10 Ida-Saaremaa rahvastepallivõistlused.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 116 korda, sh täna 1)