Koome sõdurpoistele talveks soojad sokid! (8)

Juba neljandat aastat kutsuvad Saaremaa naiskodukaitsjad koos Kadi raadio ja ajalehega Saarte Hääl kuduma ja annetama meie oma saare ajateenijatele jõuluks sooje villaseid sokke. Tänavu on Saaremaalt püssi alla võetud suvise ja sügisese värbamisega kokku üle 120 sõdurpoisi.

Lisaks ajateenijatele on naiskodukaitsjad oma šefluse alla võtnud piirivalvelaeva Valve ja Kuressaare vapilaeva Admiral Cowan meeskonna.

“Kuna sõduritele on sokke kootud juba kolm aastat ja nüüd läheb neljas, siis võib öelda, et sellest Rita Loeli üleskutsest on saanud kaunis tava. On ütlemata hea meel, et seda üleskutset on järginud paljud saarlased (lisaks naistele ka mehed!), sest see näitab, kui väga me hoolime oma sõdurpoistest ja seeläbi ka meie oma riigist,” ütles Saarte Hääle peatoimetaja Merike Pitk.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaise Raili Nõgu sõnul on novembris plaanis organiseerida kaks õhtut, kuhu on oodatud kõik käsitööhuvilised ning seal saab näpunäiteid nii kangaste taaskasutuse kui ka sokikudumise kohta.
Selleks, et sokid jõuaksid jõuludeks poisteni, palume need kogumispunktidesse tuua 1. detsembriks ning kudumisel tuleks arvestada meesterahva jala suurusega.

Sokikogumispunktid on avatud Saarte Hääle toimetuses, Kaitseliidu staabis Kuressaares Väljaku tn 5, laste ja naiste varjupaigas Laurits (Kauba tn 5, avatud ööpäevaringselt), Pihtla vallamajas, Orissaare raamatukogus (Kuivastu mnt 37).
Kindlasti palume sokkidesse peita ka jõulusoovi koos annetaja nimega ning keelatud pole ka lisada killuke magusat. Nimelisi pakke vastu ei võeta.

Infot saab e-posti aadressil piret.paomees@naiskodukaitse.ee ja telefonil 71 79 469.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 412 korda, sh täna 1)