Juhtkiri: Tohtri asemel posija juurde? (2)

Mõni lehenumber tagasi kirjutas doktor Anti Liiv, et praegune Eesti riik ei austa oma arstide tööd. Ta tõi näiteks, et Tsaari-Venemaal ja ennesõjaaegses Eesti Vabariigis jaksasid arstid oma töötasust ehk siis honorarist ehitada endale luksuselamuid, nende elatustase oli palju kordi kõrgem kui keskmistel riigialamatel. Praegu see enamasti nii ei ole.

Tundub aga, et arstide praegune streik päädib siiski sellega, et kannatab taas rahvas – raha meditsiinitöötajate palgatõusuks ei leita mujalt, kui et see tuleb võtta patsientide taskust.

Muidugi ei vasta aastaid muutumatuna püsinud visiiditasu inflatsioonile, sest kõik muud hinnad ümberringi on tõusnud.

Ent kui juba praegu kurdavad näiteks pensionärid, et suur osa piskust pensionist kulub ravimitele, siis kas edaspidi ei juhtu nii, nagu dr Liivi kirjeldatud tsaariajal – lihtrahval polnud arsti juurde üldse asja, nende jaoks olid nõiad-ravitsejad-teadmamehed.

Loodame, et asi nii hulluks siiski ei lähe, sest arsti juurde minekuks püüab inimene ikka raha leida, kas või kõhu kõrvalt, kuid küsimuseks jääb, miks ei võetud meditsiinitöötajate palgatõusuks raha haigekassa reservide arvelt?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 371 korda, sh täna 1)