Kuhu minna

KOLMAPÄEV, 31. oktoober

KINO
Divas kl 18 thriller “Bourne’i pärand”. Pilet 4 €.

TEATER
Kuressaare kultuurikeskuses kl 19 “Tour de Farce”.

Komöödiateatri publikumagnet “Tour de Farce ehk Abielu on igavene” on pöörase süžeega näitemäng. Ühte Ameerika hotellituppa saabub abielupaar, kes on just ilmutanud raamatu “Abielu on igavene”, kuigi nende endi kooselu on karile jooksmas. Samasse tuppa hakkab nüüd igasugust rahvast sisse põikama ja üks koomiline situatsioon järgneb teisele. Kujutage ette, et seda kõike esitavad ainult kaks näitlejat – Kadri Adamson ja Henrik Normann, kes pidevalt kostüüme ja parukaid vahetavad ja täiesti erinevate tüüpidena laval käivad.

Piletid müügil Kuressaare kultuurikeskuses: täispilet 12 €; sooduspilet (õpilane, üliõpilane, pensionär) 10 €.

ÜRITUS

MTÜ Saaremaa Puuetega Inimeste Koja (Kuressaare, Pikk tn 39) väikeses saalis kl 13–15 omastehooldajate kokkusaamine. Kohtumise korraldab MTÜ Inkotuba kontinentsusnõustaja Ivi Tammeaid koos projektijuhi Pirjo Vaarmaaga, kes veab Tallinna omastehooldajate tugirühma. Arutatakse hooldusega kaasnevate rõõmude ja murede üle, antakse infot Tallinna ja üle-eestilise omastehooldajate liikumise kohta. Jagatakse “Omastehooldaja käsiraamatut”, millest leiate tuge ja nõuandeid. Üritus on tasuta. NB! Võta kaasa ka tuttav omastehooldaja.
Lisainfo ja registreerimine: Ivi Tammeaid, T ja N kl 10–16, tel 45 24 305, Kuressaare perearstikeskus (Tallinna tn 23).

Saaremaa kunstistuudios kl 15 algab kunstiprojekt “Ornament saarte rahvarõivastel” 7–18-aastastele lastele ja noortele. Projekti käigus tutvustatakse Mustjala, Kihelkonna, Pöide ja Muhu rahvariideid ja ornamente. Maalitakse linasele kangale, õpitakse pakutrükitehnikat ja aplikatsioonitehnikat ning proovitakse kätt tinast sõle valamisel. Projekti toetab rahvakultuuri keskus. Osalemistasu 2 eurot kord.
Osalemiseks registreeruda Kuressaares Lossi tänav 5, tel 45 33 748 või e-meili aadressil info@kunstistuudio.ee.

SPORT
Kuressaare tennisekeskuses kl 19 naiste paarismänguturniir.

NELJAPÄEV, 1. november

KINO
Divas kl 18 thriller “Bourne’i pärand”. Alla 12-a keelatud. Pilet 4 eurot.

Kuressaare linnateatri Teatrikinos kl 18 “Eestlanna Pariisis”.
See on draama kahest eesti naisest Pariisis. Eesti väikelinnas elaval Annel (Laine Mägi) avaneb võimalus asuda tööle Pariisi, hooldades seal nõudlikku väliseesti vanaprouat Fridat (Jeanne Moreau). Üksildase suurilmadaami ja provintsist pärit lihtsa naise suhe muutub aga keerukaks ja peatselt ootavad neid ees sündmused, mis muudavad mõlema elu igaveseks.
Ilmar Raagi kirjutatud ja lavastatud “Eestlanna Pariisis” maailmaesilinastus toimus augustis Šveitsis prestiižika 65. Locarno filmifestivali põhivõistlusprogrammis, kus film võitis oikumeenilise žürii auhinna.
Eesti väikelinnades ja Pariisis üles võetud linateose peaosades mängivad eestlanna Laine Mägi ja legendaarne prantsuse filmidiiva Jeanne Moreau, kes on tuntud François Truffaut’, Michelangelo Antonioni, Orson Wellesi jt tipprežissööride filmidest. Lisaks teevad filmis kaasa Patrick Pineau, Ita Ever, Ago Anderson jt tuntud näitlejad.
Filmi stsenarist-režissöör on Ilmar Raag, kaasstsenaristid on Agnès Feuvre ja Lise Macheboeuf. Filmi operaator on Cesar’iga pärjatud Laurent Brunet Prantsusmaalt. Eesti-Prantsuse-Belgia koostöös valminud filmi produtsendid on Riina Sildos Eestist, Miléna Poylo ja Gilles Sacuto Prantsusmaalt ning Philippe Kauffmann Belgiast. Aastal 2008 valiti “Eestlanna Pariisis” esimese Eesti projektina Cannes’i filmifestivali Cinefondation’i projektiturule L´Atelier.
Piletid 4/3 eurot.

NÄITUS
Kuressaare linnuse näitusesaalis kl 16 Selma Pahapilli käsitöönäituse avamine.

ÜRITUS
Valjala raamatukogus kl 18.30 valla mälumängu I voor.

SPORT
Kuressaare tennisekeskuses kl 19 meeste paarismänguturniir.

Muhu spordihallis kl 20 IV Muhu lahtised meistrivõistlused võrkpallis 2012/2013: SK Muhu /Moekasti vs. Kaarma.

KG võimlas kl 20.15 IV Muhu lahtised meistrivõistlused võrkpallis 2012/2013: STÜ vs. Orissaare Sport.

Kuressaares Marientali tee 27A kl 17.30 maakonna meistrivõistlused 100-ruudulises kabes.
TANTS
Kodulinna lokaalis disko. Sissepääs tasuta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 118 korda, sh täna 1)