Saarlastele noorteklassis kaksikvõit (2)

27. oktoobril peeti Pärnumaal Eesti autospordi liidu rahvaralli karikavõistluste neljas etapp, kus osales kokku 71 võistluspaari Eestist ja Lätist. Mõneti üllatuslikult hõivasid sel korral kuus esimest kohta kaherattaveolisel autol sõitnud mehed. Põhjuseks asjaolu, et esimesena rajale läinud neljarattaveolised autod sõitsid rada lumest puhtaks, taga tuldi aga puhtamal asfaldil. Pealegi oli naastrehvidega sõitmine sel rallil keelatud.

Üldvõidu ja 2WD-S klassi esikohaga lõpetasid Uno Aava rändkarikale sõidetud Pärnumaa rahvaralli Robert Peetson ja Martin Tomson. Autol BMW 325i osalenud ekipaaži järel lõpetasid võistluse teise tulemusega 2WD-V klassis Hondaga sõitnud Gert-Kaupo Kähr ja Viljar Tammai, kolmandad olid Martin Kutser – Artur Metsare.

Arvestusklassis J18 hõivasid kaks kõrgemat kohta meie maakonna noored. Esmakordselt jõudis rahvarallil klassivõiduni esimest korda koos Anti Eelmetsaga võistelnud Lauri Peegel. Autot Honda Civic Type-R roolinud muhulase edu võtmeks osutus õige rehvivalik. “Rada oli libe ja märg, kuid lamellrehv õigustas end,” märkis tulemusega kõigiti rahule jäänud klassivõitja. Kuni 18-aastaste noorte masinaklassis said teise tulemuse kirja Karmo Salong – Janek Salong. Nissan Sunnyl võistelnud saarlased jäid kaheksa kavas olnud katse kokkuvõttes klassivõitjaist 10,8 sekundi kaugusele. Kolmandaks platseerusid J18-klassis Kasper Koosa – Erkki Liima.

Äsjasest rallist kõneldes märkis Janek Salong: “Rallipäeva hommikul oli rada libe, kohati pidas ja kohati mitte. 4WD-autod läksid kõige ees, siis meie. Suur ja väike klass tuli poole päeva pealt, kui asfalt väljas oli. Muidu poleks 2WD-autod selliseid aegu sõitnud. 4WD-klassi parimad Aiko Aigro ja Marko Koosa olid alles seitsmendad.”

Kuna senised kolm etappi võitnud ja seeläbi 60 punktiga karikasarja liidriks kerkinud Sander Siniorg oli sunnitud äsjase ralli väljasõidu tõttu katkestama, tõusis Karmo Salong J18-klassis karikasarja liidriks. Esimest hooaega Nissaniga võistleval noorel saarlasel, kes on muide kolmandat põlve rallisõitja, on seega teoreetiline võimalus kogenum konkurent alistada. “Võiduvõimalused on, kui me viimase etapi võidaksime ja Siniorg oleks teine või me oleksime teised ja tema kolmas,” arutles Karmo isa Janek Salong, jäädes rivaali kiirust teades optimistlikuks. “Teine koht on meile kindlustatud. Poleks uskunudki, et nii hästi sel aastal minna võib.”

Rahvaralli karikavõistluste viimane etapp sõidetakse 24. novembril Raplamaal.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 436 korda, sh täna 1)