Kuressaare turu tulevik on seni lahtine (2)

Suve alguses kirjutas Saar-te Hääl, et linnavalitsus lõpetab Kuressaare turu käima tõmmata lubanud rentniku Nordkapp Grupp OÜ-ga lepingu ennetähtaegselt ning viimane lõpetab turu opereerimise aasta lõpust.

Kuidas turuga edasi minna, pidi linnavalitsus arutama hakkama septembris või oktoobris. Lahendust pole aga veel leitud.

Kuressaare majandusvaldkonna abilinnapea Kalle Koov tunnistas Saarte Häälele, et mitmed kiireloomulised ja keerulised ülesanded pole lasknud linnavalitsusel turuteemaga süvitsi tegeleda.

Võimalikke lahendusvariante on iseenesest kolm ning abilinnapea Koovi hinnangul pole seda just palju.
“Leida uus partner – kuid milline on kindlus, et too on parem ja toimekam kui praegune rentnik? Toimetada turul ise, kuid siin on takistuseks linna rahaliste ressursside nappus, ning viimane võimalus – leppida olukorraga ja jätkata olemasoleva rentnikuga,” loetles Kalle Koov variante, mis turu tuleviku osas kõne alla võiksid tulla. Milline variant neist parim võiks olla, pole siiski veel selge.

Saarte Hääl on varem kirjutanud, et turu uuendamise visiooni kohaselt olid senisel rentnikul turuga uhked plaanid.
Turualale oli kavas püstitada turuhoone taha varikatus – kohaliku toodangu müügiks, turuplatsi Kiriku tänava äärsesse ossa pidid tulema auto- ja jalgrattaparkimiskohad kauplejatele ja invaliididele.

Lisaks oli plaan korrastada haljastus ja panna dekoratsioone turu Kiriku tänava poolsesse ossa, et seal oleks kena ka niisama istuda ja puhata. Eraldi pinke ja lava kavandati algselt turu Tallinna tänava poolsesse ossa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 435 korda, sh täna 1)