Suve alguses kirjutas Saar-te Hääl, et linnavalitsus lõpetab Kuressaare turu käima tõmmata lubanud rentniku Nordkapp Grupp OÜ-ga lepingu ennetähtaegselt ning viimane lõpetab turu opereerimise aasta lõpust.
Kuidas turuga edasi minna, pidi linnavalitsus arutama hakkama septembris või oktoobris. Lahendust pole aga veel leitud.
Kuressaare majandusvaldkonna abilinnapea Kalle Koov tunnistas Saarte Häälele, et mitmed kiireloomulised ja keerulised ülesanded pole lasknud linnavalitsusel turuteemaga süvitsi tegeleda.
Võimalikke lahendusvariante on iseenesest kolm ning abilinnapea Koovi hinnangul pole seda just palju.
“Leida uus partner – kuid milline on kindlus, et too on parem ja toimekam kui praegune rentnik? Toimetada turul ise, kuid siin on takistuseks linna rahaliste ressursside nappus, ning viimane võimalus – leppida olukorraga ja jätkata olemasoleva rentnikuga,” loetles Kalle Koov variante, mis turu tuleviku osas kõne alla võiksid tulla. Milline variant neist parim võiks olla, pole siiski veel selge.
Saarte Hääl on varem kirjutanud, et turu uuendamise visiooni kohaselt olid senisel rentnikul turuga uhked plaanid.
Turualale oli kavas püstitada turuhoone taha varikatus – kohaliku toodangu müügiks, turuplatsi Kiriku tänava äärsesse ossa pidid tulema auto- ja jalgrattaparkimiskohad kauplejatele ja invaliididele.
Lisaks oli plaan korrastada haljastus ja panna dekoratsioone turu Kiriku tänava poolsesse ossa, et seal oleks kena ka niisama istuda ja puhata. Eraldi pinke ja lava kavandati algselt turu Tallinna tänava poolsesse ossa.
Vähe pühendumust. Kena lugu Paadla viljaaida juurikapäevast. Võtta snitti ja lähebki kolme aastaga käima.
Igal nädalal turupäev ja peaesineja. Kõik tulevad koduste kraamidega. Vahetatakse, müüakse, maitstakse. Peaesineja saab kaasa toidukraami. Müügitulu kantakse edendamise fondi.
Toiduring, mida opereerib õpilasettevõte. Kogub kokku ja veab laiali kastides elektrijõul liikuvate 3rattaliste jalgratastega.
Vaja on kohvikut ja ökokaupade müügi koondamist turuhoonde. Töötlemistöökodasid jne.
Turul peaks olema 100%kohalik kaup, väehemalt Eesti originaalkaup. Mida enam önnestub müüa seda enam önnestub toota ja seda värskem ja kvaliteetsem ja odavam. Kuid mahtudel on piir. Mängu tuleb ahnus, siis pole kohta maitsel.
Turul ei teeni midagi kui pole sihtgruppi ega tasemel kohalikku väiketootmist. Eurorahaga aga ei tohiks asj üles küll ehitada. Miski peab olema ka püsiv ja omatehtud. Turul on piisavalt asukoha energiat, mida ühestki teisest kohast saa.
Kogukonna inimesed peaksid vaatama tulevikku. Vähe on asju millele tasub nüüd panustada. Perekond, vanavanemad, maalapp, toit, ehe maitse ja suhtlus, noored, lapsed.
Turgu võiksid opereerida vanavanemad ja tööd teha nooremad.
Turg peaks olema 100% kogukonna vastutusel. Arendus, hooldus. Eks valitsus ole ka osa kogukonnast. Ja mitte ei peaks olema orienteeritud turstile. Turist, puhkaja tahab osalust kogukonna omapärases keskkonnas. See on see, et tähtis on kui meil on hea siis puhkajatel külalistel samuti.
Hmmmm! Huvitav, sooviks sm. Koovi täpsemat kommentaari selle kohta, et mis kiireloomulised ja keerulised ülesanded teda siis vaevanud on viimasel ajal?