Kallas avaldas programmi

Eesti olümpiakomitee presidendiks kandideeriv Madis Kallas avaldas poolteist nädalat enne valimisi oma lõpliku programmi, millesse on kümnes punktis koondatud Kallase peamised ideed.

“Minu hinnangul vajab praegune spordisüsteem muutmist ja selle arendamine värsket energiat,” kirjutab Kallas oma kodulehel avaldatud programmis, mis kannab nime “Värske energiaga Eesti spordi heaks”.

Kallas rõhutab oma programmis avatust ja koostööd kõigi osapooltega ning tõdeb, et uued juhid saavad muudatusi ellu viia vaid koostöös praeguse süsteemi ülesehitajatega. Tema sõnul on oluline, et ei jäädaks paigale tammuma.

“Vaikiv rahulolu olemasolevaga ja uute ideede kartmine tähendab kiiresti arenevas ühiskonnas paigalseisu või koguni tagasiminekut,” kirjutab Madis Kallas.

Oma programmis käsitleb ta pikemalt selliseid punkte nagu EOK struktuur ja Eesti spordi juhtimine, spordi rahastamine, spordialane seadusandlus, treenerite ja sportlaste temaatika, spordiharidus, spordimeditsiin, koostöö jõustruktuuridega, vabatahtlikkus, spordi kajastamine. “Probleemide lahendamiseks ei pruugi alati vaja olla rohkem raha, vaid pigem tahet muuta ja muutuda,” arvab Kallas.

Madis Kallase vastaskandidaat EOK presidendivalimistel on Neinar Seli ning hääletus toimub 8. novembril.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 222 korda, sh täna 1)