Hiigelannetus paisutas liialt Lümanda valla eelarvet (9)

Lümanda põhikool sai läinud aastal päranduse – 114 000 USA dollarit. Hiigelannetuse tegi kooli 1928. aasta vilistlane Eduard Treirat, kes oli teispool Atlandit tunnustatud kosmonautika- ja lennundusinsener.

Pärandisumma läks Lümanda valla eelarvesse, kuid nüüd on vallavalitsus ja -volikogu otsustanud raha eelarvest siiski välja võtta.

“Probleem seisab selles, et pärandus moonutab tugevalt valla tulude poolt, mis omakorda toob kaasa näiteks riigipoolse tasandusfondi vähenemise,” selgitas vallavanem Jaanika Tiitson Saarte Häälele.

Kuna pärand oli aga nagunii mõeldud Lümanda põhikooli arendamiseks, siis on vallajuhid jõudnud otsusele, et seda oleks mõistlik hoida kooli juurde loodud mittetulundusühingu kontol, valla eelarvest eraldi.

“Tänaseks ongi loodud MTÜ Lümanda Lapsepõlvemaa, kellele saame raha üle anda,” kinnitas Jaanika Tiitson. Ta lisas, et Lümanda Lapsepõlvemaal on olemas põhikiri ja vastu on võetud ka pärandi kasutamise statuut.

“Volikogu soovil on mittetulundusühing valmis tulevikus vallavolikogule kord aastas raha kasutamise kohta aru andma,” märkis vallavanem.

Konkreetseid investeeringuid või muid rahapaigutusi Lümanda Lapsepõlvemaal Jaanika Tiitsoni andmeil praegu plaanitud pole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 249 korda, sh täna 1)