Väikelaevatootjad pürivad ühiselt Saksa turule

EAS viib 14 Eesti paaditootjat Hamburgis toimuvale paadimessile Hanseboot 2012. Messile sõidavad ka Saaremaa väikelaevaehitajad.

27. oktoobrist 4. novembrini kestev Hanseboot on üks mitmekülgseima väljapanekuga ja tähtsamaid paadimesse Põhja-Saksamaal ja Skandinaavias.

EAS-i juhatuse liikmel Martin Hirvojal on oma sõnul hea meel, et Eesti väikelaevatootjad on otsustanud minna ühiselt Saksamaa suurele turule. “Väikelaevade tootmine on Eestis väga pikkade traditsioonidega tegevusharu ning tänaseks on meil selles sektoris hulk silmapaistvaid näiteid kõrge lisandväärtusega ja lõpptarbijale suunatud toodetest,” ütles Hirvoja.

Eesti ühisstendi pindala on enam kui 700 m2 ja osaleb 14 ettevõtet 26 alusega. Messile sõidavad Alfa Yacht Production, BeneNavis, Britamarine EV, Efekt, EIX, Kasse Paadid, Lingalaid, Marineworld, Nordtenwest, Polar Shipyard, Ridas Yacht & Composites, Saare Paat, Tekno Marine Eesti ja Vätta Puit.

30. oktoobril toimub Eesti messipinnal väikelaevatootjaid ja mereturismi tutvustav vastuvõtt, mille avab Eesti majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts. Eesti laevaehitajate osalemist kaasrahastatakse Euroopa regionaalarengu fondist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 293 korda, sh täna 1)