Saaremaa omavalitsuste IT-turvalisus paraneb (2)

Kuressaare linnavalitsuse esitatud projekti “Infosüsteemi turvalisuse tõstmine Saaremaa omavalitsustes” eeltaotlus sai riigi infosüsteemide osakonna (RISO) heakskiidu. 

Ühe projekti maksumus pidi jääma 75 000 euro piiresse, omafinantseeringut ei nõuta. Euroopa regionaalarengu fondi rahastatavasse 300 000-eurose kogumahuga taotlusvooru esitati 23 taotlust, neist rahuldati 10. Kuressaare projekti eeltaotlus summas 69 600 eurot sai kõige parema punktisumma.

Lisaks Kuressaarele osaleb projektis kaheksa omavalitsust: Kaarma, Leisi, Lümanda, Muhu, Mustjala, Orissaare, Pöide ja Valjala.

Valjala vallavanem Aare Martinson usub oma sõnul, et ühisprojektist tõuseb tulu kõigile ISKE liinis koostööd tegevatele valdadele.

“Karmistuvad turvanõuded kohustavad kohalikke omavalitsusi rakendama senisest tõhusamaid turvameetmeid oma info ja IT-süsteemide kaitseks,” sõnas ta.

Turvalisuse tõstmine on Martinsoni sõnul vallaeelarvele koormav, sestap liitus Valjala meeleldi Kuressaare projektiga, mis võimaldab vallal saada ülevaate oma infosüsteemide toimimisest, tõsta nende turvalisust ja optimeerida halduskulusid.

Muhu valla arendusnõuniku Mihkel Jürissoni sõnul annab kirjeldatud projekt võimaluse infosüsteem kaasajastada ja viia see vastavusse nõutud turvastandardiga.

“Muhu vallavalitsus on otsustanud jätkata tegevust vanas vallamajas ja käivitanud sellega seoses mitmed uuendustööd. Seniajani on hoones puudunud arvutivõrk ja failiserver. Andmete edastus ja varundamine on olnud keeruline,” märkis Jürisson.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 292 korda, sh täna 1)