Koit Randeri ja Kristjan Teäri fotod pälvisid konkursil preemia (7)

Koit Randeri ja Kristjan Teäri fotod pälvisid konkursil preemia

ESIKOHT: “Saare härra”. Hirvepull, kelle Koit Rander sai pildile kell 5 hommikul. Foto: Koit Rander

Vapramäe-Vellavere-Vitipalu sihtasutuse korraldatud fotokonkursil “Märka mind” sai Orissaare gümnaasiumi 8. kl noormehe Koit Randeri pilt “Saare härra” 12–16-aastaste vanuseklassis esimese koha. Samas vanuseklassis tõstis žürii esile Kuressaare gümnaasiumi 10. kl õpilase Kristjan Teäri foto “Ema ja poeg”, millel on kujutatud põdraema ja -vasikat. See foto sai perepildi eripreemia.

“See on minu esimene hirvepulli pilt, mis ma üldse teinud olen,” ütles Tagaverel elav Koit Rander, kes sai talle esikoha toonud hetketabamuse kell 5 hommikul Rauni ühistu Arju lauda taga heinamaal. Koidule meeldibki pildistada just loodust. “Tegelikult tahaksin saada elukutseliseks fotograafiks, aga sinnamaani on ikka arenemist,” rääkis Koit Rander.

Koit teeb pilte Canoni peegelkaameraga ja on pildistamisega tegelenud umbes aasta. Möödunud aastal oli Koidul koolis ka fotonäitus. Lisaks esikohale sai Koit žürii eripreemia pildile jutu juurde kirjutamise eest.

Kuressaare gümnaasiumis õppiv Kristjan Teär on pildistanud kolm aastat. Ka talle meeldib peamiselt loodust, loomi ja linde pildistada. “Eripreemia tuli üllatusena,” sõnas noormees.

Vapramäe-Vellavere-Vitipalu SA projektijuhi Triinu Pertelsi sõnul on oluline, et see, mida pildistati, nõudis eraldi märkamist või oli sel eriline saamislugu, ja see on maailmas ainulaadne. Tema sõnul korraldatakse konkursse mitmeid, kuid sellise teemaga mitte kusagil.

“Foto tegemine ärgitab huvi pildistatuga edasi tegeleda,” märkis ta. “Žürii liikmed on öelnud, et konkursi idee on märgata ja jäädvustada looduses väiksemaid elus või eluta looduse elemente või midagi sellist, mida tavaliselt ei kohata. Olgu need siis putukad, linnud, loomad, taimed, seened, marjad, lehed või midagi täiesti eriskummalist,” rääkis Pertels, lisades, et ka maastikus võib leida erilisi nähtusi.

Žüriisse kuulusid fotograafid Urmas Tartes ja Arne Ader.

Saaremaalt saatis oma fotod konkursile neli inimest. Kokku saadeti 1022 fotot.

Koit Rander sai auhinnaks võidufotoga kruusi, Arne Aderi loodusraamatu “Lugusid lindudest”, ajakirja Loodusesõber poolaastatellimuse, fotokonkursi särgi ja esikoha auhinna 64 euro väärtuses. Kristjan Teär sai äramainitud töö eest fotokonkursi särgi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 085 korda, sh täna 1)