Katrin Aavik tõi saare juuksuritele esimese võidu (4)

Katrin Aavik tõi saare juuksuritele esimese võidu

VÕIDUKAS SOENG: Katrin Aavikule võidukarika toonud bob, modell Kaidi Ottis. Foto: Katrin Aavik

Kuressaare juuksur Katrin Aavik naasis rahvusvaheliselt juuksurite karikavõistluselt “Kuldne pääsuke” kodusaarele võidukarikaga. Teadaolevalt on tegemist esmakordse nii suure saavutusega saare juuksurite võistlussaavutuste ajaloos.

“Saaremaa juuksurid on aastakümnete jooksul käinud erinevatel võistlustel, ent esikohta pole meie andmeil küll keegi koju toonud,” kinnitasid Saaremaa staažikamad juuksurid Lehti Tomingas ja Halja Kivi. “Nüüd on võit aga kodus ja selle üle saab ainult rõõmustada.”

Võidu tõi Katrini salongis töötavale juuksurile soeng bob’i kategoorias. Tegemist on läbi aegade populaarse naistelõikusega, mille ideaalne tulemus sõltub eelkõige modellist. Katrin põhjendaski oma osalemist selles kategoorias just õnnestunud modellivalikuga. “Mul oli õnne leida endale sobiv modell, Salmelt pärit Kaidi Ottis, kellele bob sobib nagu valatult. Seepärast julgesin ka võidulootusega võistlema minna,” sõnas Aavik. Bob’i kategoorias võistles ühtekokku seitse oma ala professionaali.

Teine kategooria, milles Katrin Aavik oma oskused proovile pani, oli pruudisoeng pikkadesse juustesse. Selles saavutas ta auhinnalise viienda koha.

Juuksurite karikavõistluselt tõi Saaremaale veel auhinnalise neljanda ja viienda koha Kuressaare ametikooli juuksurieriala õpilane Triinu Mäll. Triinu võistles ülespandud soengu ja poiste kommertsliku lõikuse kategoorias.
Mõlemas kategoorias oli võistlustöö tegemiseks aega 40 minutit.

Eesti neljandad lahtised meistrivõistlused juuksurikunstis toimusid oktoobri esimesel nädalavahetusel Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses messi Ilu Sõnum 2012 raames.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 521 korda, sh täna 1)