Rase naine pääses vanglast

Teise isiku identiteedi ebaseadusliku kasutamise eest kohtus süüdi mõistetud noor naine pääses vanglakaristusest, kuna on lapseootel.

22-aastane Angela mõisteti teise inimese identiteedi ebaseadusliku kasutamise eest süüdi Kuressaare kohtumajas mullu 3. novembril.

Toonase kohtuotsuse järgi avaldas ta ilma teise inimese nõusolekuta tema foto ja eesnime wp.saartehaal.ee erakuulutuste teemaleheküljel “Kinnisvara”. Angela lisas teise inimese foto alla teksti “Armastusega sinu” ja kuulutuse sisuks kirjutas “tere olen 20 aastane ilus tüdruk ja olen nõus kolima sinu juurde ja sinuga tegema kõiksugu asju :D”.

Kohus mõistis talle selle kuriteo eest nelja kuu pikkuse vangistuse, mis tema enda nõusolekul asendati üldkasuliku tööga. Seega tuli Angelal teha 240 tundi üldkasulikku tööd.

Kuna Angela vajalikul määral töötunde ei teinud, pöörduski kriminaalhooldusametnik eile erakorralise ettekandega kohtu poole, et asendada karistus taas vangistusega.

Arvestades aga Angela tervislikku seisundit, jättis kohus vangistuse praegu täitmisele pööramata, kuid tegemata töötunnid tuleb naisel vaatamata tema seisundile tuleva aasta maiks ära teha.

Angela on ka varem kohtu ees seisnud, sest kaks aastat tagasi lõi ta Kuressaares Smuuli elurajoonis asuva laste mänguväljaku lähedal oma lapse isa uuele elukaaslasele rusikaga näkku, purustades tolle ninaluu. Selle kuriteo eest mõistetud karistus, mis samuti asendati üldkasuliku tööga, on Angelal kantud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 824 korda, sh täna 1)