Kuressaare upub sajuvetesse (9)

Kuressaare upub sajuvetesse

KILEGA LOODUSJÕUDUDE VASTU: Johannes Aav kaitseb 200-aastase maja seina lombist pritsiva vihmavee vastu kilega. Ametnikelt pole ta seni abi saanud. Foto: Sander Ilvest

Viimastel nädalatel on Saarte Hääle poole pöördunud mitmed Kuressaare kodanikud, kes on hädas taevast alla sadava vihmaveega, mis linnatänavatel ja hoovides uputusi põhjustab.

Seekord pöördus Saarte Hääle poole 92 aasta vanune Pika tänava elanik Johannes Aav, kes kaitseks porilombist pritsiva vihmavee vastu on oma maja tee poolt kilega katnud.

Mees ise viskas nalja, et kui inimesed temalt küsivad, mis kile taga peidus on, siis tema vastab, et vanad patud. Tegelikult on probleem aga tõsine, sest kui vihma sajab, tekib maja ette üüratu lomp, millest läbi sõites pritsivad autod vett vastu maja seina ja see imbub läbi aknaraamide tuppa.

Aava väitel läks asi hulluks kas viis või kuus aastat tagasi, kui tänava alla pandi elektrikaabel ja kaeti uue asfaldikihiga. Vanalinna kooli juurde rajati küll ärajooksukaev, kuid Aava maja juurde jäeti kaev tegemata ning nüüd koguneb sajuvesi ka kooli õuest Pikale tänavale. Kokku on lombist pritsiva veega hädas kolm maja.

Johannes Aava sõnul on paneelid ligemärjad ning ilmselt pehkib majasein palkide vahele jääva vee tõttu lihtsalt ära. Mees kurtis, et abi ei saanud ta ka Kuressaare Elamute Hooldusest. “Sealt öeldi, et see on linna asi.”

Nii Saksa kui ka Vene väes teeninud Aav rääkis, kuidas mustlane pani talle kaarte ja ennustas: “Sul saab raske olema, aga sul veab elus. Sa oled ema nägu.” Eakas härra kommenteeris, et seni on mustlase ennustus täppi läinud, ainult majaseinaga pole tal vedanud.

Võib aga juhtuda, et lähiajal laheneb mehel seegi probleem, sest täna keskpäevaks on ajakirjanikud oodatud Kuressaare Veevärki pressikonverentsile, kus on lubatud teema korralikult kokku võtta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 417 korda, sh täna 1)