Kadiriin saab sooja toa

Saarte Hääl kirjutas septembri lõpus sügava puudega tüdrukust Kadiriinust, kel talvel toas külm ja kelle koju oleks hädasti uut ahju ja pliiti vaja. Wienenbergeri tehaselt sai pere ahjukivid ning lahkete toetajate abiga on tänaseks ka ehitusraha koos.

“Suur aitäh kõikidele annetajatele,” ütles Kadiriinu ema Kaja Laus, lisades, et loo ilmumise päeval oli kolmandik vajaminevast summast koos ning seejärel soovitasid sõbrad ja tuttavad jagada abipalvet ka suhtlusportaalis Facebook. Seda üksinda sügava puudega last kasvatav Kaja tegi ning saigi vajamineva raha kokku.

Millal tööks läheb, seda Kaja veel täpselt öelda ei osanud, sest enne tuleb vajalikud ehitusmaterjalid veel poest ära tuua ning kõige sobivama aja ehituseks ütlevad spetsialistid.

Kaja Laus muutus murelikuks siis, kui tema kodus küttekehade olukorraga tänavu tutvumas käinud korstnapühkija ütles, et suitsu sisse ajav ahi tuleb lammutada, sest seda ei tohi kasutada. Väikeses kolmetoalises korteris on olemas ka pliit, kuid see on vana, soemüür ei salvesta soojust ja talvel külmaga on väga külm.

Üksikemale tuli appi MTÜ Elu Jaoks. MTÜ juht Eve Nelis uuris Aseris asuvast tellisetehasest Wienenberger, kas on võimalik neilt ahju ehitamiseks kive saada. Tehas oli nõus. Tänaseks on koos ka ehitamiseks ja muude vahendite ostmiseks vajalik 2300 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 915 korda, sh täna 1)