Kaarma valla 2012. aasta parimad sportlased selgunud (1)

Kaarma valla 2012 aasta parimad sportlased selgunud

TUNNUSTATUD: Parim naissportlane Greete Vapper ja meessportlane Mairo Tänav. Fotod: erakogu

Aastalõpp läheneb vääramatu jõuga ning taas on käes aeg teha kokkuvõtteid. Kaar-ma vallas on ikka olnud heaks traditsiooniks selgitada välja parimad sportlased, seda nii sporditippude, täiskasvanute kui ka noorte arvestuses. Lisaks selgitatakse välja parim võistkond, parim(ad) treener(id) ja jagatakse tunnustust parimatele vabatahtlikele abilistele.

Kuna vallas tegutseb juba seitsmendat aastat ühiskondlikel alustel loodud spordinõukogu, kuhu kuuluvad spordivallas aktiivselt tegutsevad sportlased, treenerid jt spordielu toetavad aktivistid, siis koostöös haridus- ja kultuuriosakonnaga vaeti selgi aastal kõiki ülesseatud kandidaate põhjalikult ja otsused sündisid kollegiaalselt.

Sporditippusid vallas on

Sporditippude kategoorias tulevad kandidaatidena arvesse need sportlased, kes aasta jooksul osalenud lisaks valla ja maakondlikele võistlustele ka vabariiklikel ning Euroopa ja maailma tasemega jõuproovidel. Heameel on tõdeda, et selliseid sportlasi meie vallas on ning nende tulemused on igati väärt, et kanda austavat tiitlit “sporditipp”.

Juba teist aastat järjest pälvisid selle tiitli naistest Linda Treiel ja meestest Olev Kiirend. Linda on üks lootustandvamaid eesti noori kergejõustiklasi, kes on osalenud ka sel aastal mitmetel kaalukatel võistlustel Eestis ja välismaal. Siinkohal võib ära märkida hea odaviske hooaja: märtsikuus lendas Linda oda Montenegros 49.34, seejärel Norras Jessheimis toimunud Põhjamaade U23 võistlustel juba 51.73 ning Kuldliiga etapil Tallinnas oli tulemuseks 53.37. Arvestatavaid tulemusi on Lindal ka kuulitõukes ja viievõistluses.

Olev Kiirend on endale nime teinud kui visa ja eesmärgikindel maadleja. Küll püütakse tema MM-i tiitleid pisendada, et “ah, see ju veteranide värk, las vanakesed rassivad”, aga kui sellised ütlejad püüaksid ise matil sama sünniaastanumbriga mehetegusid teha, kas siis oleks ikka tegijaid murdu? Kahtlen. Peamiselt kreeka-rooma maadluses kuldmedaleid võitnud Olev osales sel aastal Budapestis analoogilistel võistlustel juba üheksandat korda. Paari ebaõnnestumise kõrval on ta koju toonud 6 meistrikulda ja ühe pronksi, seda veel vabamaadluses. Teame, et tänavune maailmameistritiitel oligi talle just kuues.

Parimaks naissportlaseks valiti selle aasta tulemuste põhjal mitmekülgne ja heade eeldustega kergejõustiklane Greete Vapper. Kaalukausi kallutas tema kasuks just särav esinemine Saaremaa valdade kergejõustikumatšil Kuressaares, kus talle riputati kaela kolm kuldmedalit. Sama saavutusega sai meeste arvestuses hakkama Mairo Tänav, tasuks parima meessportlase tiitel.

Parimateks noorsportlasteks kuulutati sel korral raskejõustiklane Jürgen Ots, võrkpallurid Gerli Gull ja Johan Vahter, jalgpallur Kaarel Kööp, autosportlane Karmo Salong ja suusataja Oliver Mändla.

Parimaid võistkondi tõsteti esile koguni kolm: meeste võrkpallimeeskond (treener ja mänedžer Eldur Torn), lauatennise võistkond (treener ja mänedžer Andre Käen) ning autode lumerajasõidu võistkond (taas treener ja mänedžer Eldur Torn). Need kolm võistkonda osutusid sel aastal parimateks, kuid häid oli veelgi, näiteks maletajad, kergejõustiklased ja ka suusatajad. See teeb rõõmu, et võistkondade arvestuses selline tihe konkurents valitseb.

Üle tüki aja selgitati välja ka parimad treenerid, kelleks osutusid Saaremaa raskejõustiku üks legende Jaan Salu ja valla jalgpallile taas hinge sisseajav Andre Käen.

Et spordivaim ei kaoks

Alati on sporditöös suureks abiks inimesed, kes oma vabast ajast asuvad appi spordiürituste organiseerimisel ning on alati valmis nõu ja jõuga kaasa lööma. Just sellised tegusad inimesed on Tarmo Mändla, Eldur Torn, Boris Lehtjärv, Kai Vahter, Taivu Uljas, Jüri Janson, Urmas Kask ja Vello Liiv.

Tänud siinkohal kõigile, kes selgi aastal andsid oma parima, et Kaarma vald võiks tunda rõõmu ja rahuldust spordis saavutatud heade tulemuste üle. Loodan, et spordivaim vallas ei kao kuhugi ning ka järgnevatel aastatel saame nautida meie sportlaste meeldejäävaid etteasteid nii vallasisestel kui ka välisvõistlustel Eestis ja kaugemalgi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 591 korda, sh täna 1)