Sandla ja Emma pidasid koos sünnipäeva (FOTOD)

Laupäeva õhtul oli Sandla kultuurimaja suurde peosaali kogunenud üle kahesaja pidulise, tähistamaks Sandla kultuurimaja 45. ja sõutantsutrupi Emma 5. sünnipäeva.

“Kui see maja meil Nõukogude armee poolt valmis ehitati, siis pärast seda läks tükk aega enne, kui jõuti selgusele, mis selle majaga edasi teha,” ütles oma tervituskõnes Pihtla vallavanem Jüri Saar.

Ta lisas, et õnneks oli Sandla sovhoos tollal üks jõukamaid põllumajanduslikke ettevõtteid ja direktor oli väga ambitsioonikas mees Herman Vaga. Kuid Herman Vagal oli maja käivitamisega sada probleemi ja ega praegugi ole vallavalitsusel Saare sõnul seda suurt maja kerge ülal pidada.

“Aga möödunud kuul võttis volikogu vastu eelarve-strateegia ja otsustati, et kõik suuremad investeeringud tulevad edaspidi siia majja,” teatas Saar rõõmusõnumi, mis võeti rahva poolt vastu suure aplausiga.

Vallavanem meenutas Sandla kultuurimaja kõige esimest direktorit, legendaar-set kultuuriinimest Aksel Paltsu Tõlluste külast, ja praeguse juhataja Annely Õisnurme huvitavaid suhteid selle majaga. Nimelt kui maja valmis sai, sündis Annely, kes on selles majas nüüdseks töötanud 23 aastat.

Vallavanem ja abivallavanem Tiit Rettau andsid üle omapoolse kingituse, suure kella, soovides: “Et aeg seisma ei jääks ja peod algaksid õigel ajal!”

Saaremaa rahvakultuuri seltsi esindaja Krista Riik, kes samas majas 1987. aastal kunstilise juhina töötas, meenutas oma aega Sandlas. Õnnitlusi ja häid soove tõid Elna Õunpuu Pihtla lasteaed-algkoolist, Vätta külaseltsi esindaja Margit Malk, Krista Kütt Kaali koolist, Valjala kultuurijuht Anne Auväärt.

Peole oli tulnud külalisi nii lähiküladest kui ka Valjalast, Kuressaarest jm. Annely Õisnurm meenutas aega, kui Rein Orn tema tööle võttis. Orn olevat nentinud, et ükski kultuurnik ei ole üle kahe aasta vastu pidanud, ja avaldanud kahtlust, kas Annelygi peab. “Aga näe, olen siin juba 23 aastat,” muigas Annely Õisnurm. Kõige raskem oligi tema sõnul alustamine, kui majas polnud ühtegi ringi ega laulukoori.

Emma tantsutrupi juht Pille Õunapuu ütles, et viie aasta jooksul on neil sündinud 22 suuremat tantsukava. Nad on esinenud Saaremaa suurematel üritustel ja laupäevane esinemine oli neil 50. ülesastumine. Kõige meeldejäävam oli aga esinemine 2011. aasta Õlletoobril, kus Emma oli soojendusesinejaks Saragossa Bändile.

Õunapuu on teinud seda tööd 1991. aastast, juhendades truppe lisaks Sandlale Salmel ja Nasval. Tantsutrupi suured tänusõnad kuulusid õmbleja Õie Rahnelile.

Külalised said nautida Emma pooletunnist särtsakat kontsertkava, kus näidati ette aastate jooksul õpitu. Kuna Sandlas on moodustamisel ka laste sõutrupp, siis lõid nemadki seekord neiude kavas kaasa.

Samuti sai peo alguses kuulata Pihtla naiskoori Karita (juh Marika Mets, klaveril Katre Roolaht) etteastet ja noortebändi Gerrit Arge juhtimisel. Enne keskööd said külalised maitsta Saaremaa tarbijate ühistu tehtud sünnipäevatorti. Pidu kestis Laur Teäre ja Meelis Laido muusika saatel varaste hommikutundideni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 343 korda, sh täna 1)