Ekesparre residents on hädas varisenud sillaga (8)

Ekesparre residentsi juht Adam Tamjärv pöördus Kuressaare linnapea Mati Mäetalu poole kirjaliku küsimusega, mis saab hotellini viivast kokkuvarisenud sillatammist? Vastuseks sai ta abilinnapealt Kalle Koovilt umbmäärase lubaduse, et suveks on sild/tamm korras. Selline tulevikuväljavaade hotellijuhti ei rõõmusta.

Tamjärv leiab, et hotell saab silla tõttu otsest majanduslikku kahju. Tema sõnul on viimasel kuul loobunud nende teenuste kasutamisest mitu Hiinast tulema pidanud gruppi.

Tamjärv väidab, et VIP tasemel öömajalised eeldavad, et nad sõidavad autoga hotellitrepini ja lahkudes istuvad taas masinasse, mitte ei ukerda kohvritega mööda kokkuvarisenud silda.

Ka jätsid suvehooajal hotelli tulemata mitmed sakslased. Ühel juhul pidi hotell majutama kliendid teise linnas olevasse majutuskohta, sest autoga hotelli juurde nad ei saanud.

Tamjärv usub, et suvel jäi hotell ilma mitmetest klientidest, kes lossi jalutades oleks võinud sisse astuda ja tuba küsida, kuid tõkkepuud ja keelumärgid sillal jätsid mulje, et ka hotell on suletud.

Tamjärve arvates oleks olnud loomulik, et linn paigaldab ümbersõidule suunavad viidad. Selle asemel võeti maha suunaviit, mis osutas hotellini.

Hotellijuhataja kiidab muuseumi rahvast, kes võimaldas nende töötajatel ja klientidel läbi muuseumi õue sõita hotellini. Samas mainib Tamjärv, et rannaalale sõitmist keelava liiklusmärgi all on tahvel, mis lubab sissesõitu vaid kauba transportimiseks.

“Seega peab hotell saabuvaid külalisi käsitlema kui kaupa, mis ilmselt külalisi eriti ei rõõmusta,” leiab hotellijuht. “Hotell ise liiklusmärgile tahvlit lisada ei tohi ja linn suve jooksul ei suutnud,” on Tamjärv masenduses. Lahendusena näeb ta sildimajanduse korrastamist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 203 korda, sh täna 1)