Taavi Ilves osaleb ülemaailmsel programmeerimisvõistlusel (1)

Kuressaarest pärit Taavi Ilves paneb täna oma teadmised proovile ülemaailmsel tudengite programmeerimisvõistlusel. Võistlus kestab 24 tundi ja selle aja jooksul tuleb lahendada erinevaid programmeerimisülesandeid, mida on kokku vähemalt 15.

“Arvan, et võistlus nõuab 70% osas matemaatilist mõtlemist ja tehnilisi teadmisi probleemide lahendamisel. Heal juhul 30% on reaalset programmeerimisoskust, mida igapäevatöös kasutatakse,” rääkis Taavi Ilves, lisades, et paari nädalaga sellise võistluse jaoks õppida ei jõua, vaid seda tuleb teha kogu õppeperioodi vältel.

“Samuti usun, et selle võistluse võitmiseks tuleb lisaks õppetööle väga palju iseseisvalt õppida ja sarnaseid ülesandeid lahendada,” märkis ta.

Selliseid võistlusi korraldatakse Ilvese sõnul teisigi, aga taolisest korraga toimuvast ülemaailmsest võistlusest tema varem kuulnud ei ole. Eriliseks teeb võistluse, et see kestab 24 tundi jutti ja ühekorraga üle terve maailma.

“Näiteks meie aja järgi hakkab see laupäeva öösel kell kolm. Sel aastal on 1900 meeskonda ja 5000 osavõtjat. Igas riigis on võistlust korraldava rahvusvahelise organisatsiooni IEEE esindaja, kes kontrollib reeglitest kinnipidamist,” selgitas Ilves. Näiteks Tallinna ülikoolide meeskondadel toimub võistlus Tallinna tehnikaülikooli ruumides.

IEEE korraldab ülemaailmset programmeerimisvõistlust juba kuuendat korda. Võistlus on jaotatud neljaks kuuetunniliseks osaks, ülesanded antakse kätte ükshaaval, iga osa esimesel neljal tunnil. Ilvese sõnul on need keerukad, tegelikus elus enamik programmeerijaid neid lahendama ei pea.

Võistluses võivad osaleda IEEE partnertudengid. Eestis tasub IEEE kohalik esindus üldjuhul tudengite eest registreerimistasu ise. Igas võistkonnas on kolm osalejat. Taavi Ilvese võistkond esindab IT Kolledžit, mille Taavi kevadel infosüsteemide arenduse erialal lõpetas.

Praegu on Taavi Ilves Tartu ülikooli ja Tallinna tehnikaülikooli ühise rahvusvahelise õppekava magistriõppe esimese kursuse tudeng tarkvaratehnika õppekaval. Kui praegu on Taavi erialalt tarkvaraarendaja, siis pärast magistriõpingute lõpetamist tarkvaraarhitekt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 635 korda, sh täna 1)