Mida külastaja Saaremaa muuseumist arvab (2)

Mida külastaja Saaremaa muuseumist arvab

KLASSIGA MUUSEUMIS: Saaremaa muuseumiga teevad tutvust Lümanda kooli lapsed. Vasakult Martin Trumann, Gert Lonks, seljaga juhendaja Sirje Azarov. Veel on pildil Victoria Vihman ja Liise Lindau; Kerli Kask, Eva Ratas, Sanna-Reesi Hoogand, Kristo Ninn, Kerli Malm, Rando Tarkmeel ja Anton Raun. Foto: Egon Ligi

2012. aasta turismihooaeg on läbi ja oma hinnangu on sellele andnud mitmed Saaremaa turisminduse asjatundjad. Enamasti kurdetakse, et tänavune aasta oli eelmisest kesisem. Sama tuleb tõdeda ilmselt ka muuseumi poolt vaadates. Kuid meie teeme kokkuvõtteid aasta lõpul ja seetõttu ei tahaks sel teemal pikemalt peatuda.

Katsuks hoopis aimu saada, mida külastaja peamuuseumist ehk linnusest arvab. Lihtsaim moodus ses osas oma uudishimu rahuldada on lapata suve jooksul täis kirjutatud külalisraamatuid, sest ankeetküsitlust me sel hooajal läbi ei viinud.

Kõigepealt muuseumikülastajate geograafiast. Linnuse uksest on sisse astunud ja endast külalisraamatu vahendusel teada andnud vähemalt 40 riigi esindajaid. Kõige arvukamalt on eesti- ja soomekeelseid sissekandeid.
Kui soomlased on end enamasti raamatus lihtsalt registreerinud, siis eestlased on sageli ka oma arvamust avaldanud ja emotsioone väljendanud.

Arvukuselt kolmandal kohal paistavad olevat lätlased, siis leedulased, sakslased, venelased, rootslased jt. Üllatavalt palju on sissekirjutusi itaallastelt, kuid endast on märgi maha jätnud ka külalised sellistest kaugetest maadest nagu Costa Rica, Mehhiko, Alžeeria, India, Iraan, Tai, Taiwan, Jaapan jt.

Enamiku emotsioonid on positiivsed

Paistab silma, et valdav osa oma arvamuse kirja pannud inimestest on muuseumis saanud positiivse emotsiooni. Samaväärselt on meeldinud nii kindlus ise kui ka selles paiknev ekspositsioon:

“Kuressaare linnus on väga hästi taastatud ja ülimalt huvitavaks ja meeldejäävaks tehtud! Jõudu ja jaksu teile edaspidiseks!” (Külalised Võrumaalt Kaisa, Airi, Aimar, Jane, Alain. 4.08.2012)

“Suur tänu arhitektuuriväärtuste hoidmise ja rikkaliku ekspositsiooni eest! Oli väga huvitav nii täiskasvanuile kui lastele. Teilt võib järeletegemiseks eeskuju võtta!” (10.08.12. Valgevene, Minsk.)

“Väga põnev koht, ekspositsioon on suurepäraselt ja huvitavalt üles ehitatud. Loss ise on samuti väga kaunis ja tore oli siin ringi vaadata. Aitäh!” (Anni ja Indrek Pärnust. 29.06.12)

Endel Püüa
Saaremaa muuseumi direktor

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 346 korda, sh täna 1)