Linnapea: me ei teadnud pankrotist (47)

Eilses Saarte Hääles ilmus uudis, et äsja Kuressaare linna poolt müüdud Saaremaa Golfi AS soovib oma pankroti väljakuulutamist. Kuressaare linnapea Mati Mäetalu kinnitusel müügi ajal pankrotist ei räägitud.

“Enne aktsiate müüki pole OÜ SG Restart esindajatega pankrotiteemat arutatud. Müügiläbirääkimistel oli nende soov jätkata aktsiaseltsi tegevust ja üritada pangaga kokkuleppele saada laenu refinantseerimise osas,” ütles linnapea, vihjates, et linn ei müünud teadlikult Saaremaa Golfi aktsiate kontrollpakki pankrotiplaaniga ettevõttele.

Linnapea sõnul soovis SG Restart pangalt küll laenu refinantseerimist, kuid kokkuleppele ei saadud ning pank nõudis maksmata laenuosa tagasi. See käis AS-ile üle jõu ja tulemuseks oli avaldus pankroti väljakuulutamiseks.

SEB panga pressiesindaja Silver Vohu märkis, et pank ei saa tehingute kohta infot anda, kuid kinnitas, et pankrotti ei taha pank kindlasti ning pole ka teinud midagi sellist, mis selle põhjustaks.

Golfiväljakute tuleviku kohta ütles linnapea, et oleks äärmiselt kahetsusväärne, kui tegevus väljakul järgmisel hooajal pankrotimenetluse tõttu lõpeks.

“Loodan, et kõik asjast huvitatud osapooled ja teemaga kokkupuutuvad ringkonnad annavad endast parima selleks, et pankrotiprotsess ei jääks venima,” sõnas linnapea.

Kuressaare linn on linnapea sõnul SG Restart OÜ ja Saaremaa Golfi AS-i poolt kätte saanud kõik varad, mis müügitehingus sisaldusid.

“Vastavate tehingute sooritamine ja lepingute sõlmimine toimus möödunud nädalal ning Kuressaare linn ei ole juba eelmisest reedest alates enam Saaremaa Golfi AS-i aktsionär,” kinnitas Mäetalu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 545 korda, sh täna 1)