Lasteraamatukogus saab kaisumõmme kaeda

Lasteraamatukogus saab kaisumõmme kaeda

KALLIS KAISUKARUPERE: Kaisukarunäituse koostanud vanemraamatukoguhoidjal Tia Suurhansul on põhjust rõõmustada – eksponaadid on kõik huviäratavad. Foto: Sander Ilvest

Saare maakonna keskraamatukogu lasteosakonnas saab novembrikuu lõpuni vaadata näitust poolesajast mängukarust.

27. oktoobril peetakse üleilmselt kaisukaru 110. sünnipäeva. Näitusega püütaksegi väärtustada mänguasjakultuuri tähtsust ajaloos. Samas saab raamatukogu külastaja ülevaate ka karuraamatutest.

“Siin on muinasjutte, luuletusi ja laule karudest. Raamatutest saab huviline teada, kuidas ise mängukarusid meisterdada. Pisemate lugejate hulgas on karujutud väga populaarsed,” märkis näituse koostanud lasteosakonna vanemraamatukoguhoidja Tia Suurhans.

Tema sõnul on paljude laste lemmiklelu just karu. Kaisukarust on saanud lausa pereliige.

Eile näitust uudistanud Kuressaare gümnaasiumi õpilased Ken-Gert Kaunissaar, Renee Metsmaker ja Marvin Meister kinnitasid nagu ühest suust, et neil kõigil on oma kaisukaru olnud.

Seekordsel näitusel on kõige vanem eksponaat enam kui poolesaja-aastane mõmm. Tavaliste pruunkarude hulgas hakkab silma ka üks valge karu. Lasteosakonna bibliograaf Maiu Paju ütles, et jääkaru lennutati Eestisse Kanadast. Karu kingituseks saanud kuressaarlanna oli lahkesti nõus ta näituse tarvis välja laenutama.

Teadupärast oli karu soomeugrilastele püha loom. Karu oli tabusõna. Siiamaani kutsutakse karu mesikäpaks, mõmmiks või metsaotiks.

Järgmise kuu lõpuni saab lasteosakonnas vaadata ka Tartu paberimuuseumi rändnäitust. Osa eksponaate selle väljapaneku jaoks on meisterdanud Kuressaare ametikooli õpilased.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 298 korda, sh täna 1)