Saaremaa spordiliit: Kallasel on vähe kogemusi (22)

Saaremaa spordiliit Kallasel on vähe kogemusi

KALEV KÜTT: Pidasime tema juhtimiskogemust ja kompetentsust veel väheseks, et kandideerida seekord EOK juhiks. Foto: arhiiv

Madis Kallase kandidatuuri ülesseadmisel Eesti olümpiakomitee (EOK) presidendi valimistele ei andnud tema poolt toetusallkirja Saaremaa spordiliit. Liidu hinnangul ei ole Kallas selliseks ametikohaks veel küps.

Madis Kallase toetajate üleeile avaldatud nimekirjas ei olnud paljudele üllatuseks EOK presidendiks pürgiva mehe kodumaakonna spordiliidu toetushäält. Seda vaatamata sellele, et Kallas oli ise korduvalt palunud Saaremaa spordiliidul talle toetusallkiri anda.

Saaremaa spordiliidu juhatuse esimees Kalev Kütt ütles, et Saaremaa spordiliidu juhatus arutas kandidaatide toetamist ning otsustas mitte ühtegi kandidaati esitada ei presidendi ega ka asepresidendi kohale. Siiski esitati Madis Kallas EOK täitevkomitee liikme kohale.

“Saaremaa spordiliidu juhatus tunnustab Madis Kallase tööd Saaremaa Saarte mängude assotsiatsiooni juhtimisel ja Saare maakonna spordielu korraldamisel, aga pidasime tema juhtimiskogemust ja kompetentsust veel väheseks, kandideerimaks seekord EOK juhiks,” selgitas Kütt otsuse tagamaid.

Madis Kallase oma sõnul pöördus ta Saaremaa spordiliidu poole mitmel korral, paludes, et ka saarlased talle toetust avaldaksid.

“Kahjuks ei läinud minu kandidatuur juhatuses läbi,” märkis Kallas. Küsimusele, kas mittetoetamine oli üllatav, eelistas Kallas enda sõnul kasutada “võimalust mitte vastata”.

Kandideerib jätkuvalt presidendiks

Täitevkomitee liikme kandidaadiks esitamise kohta ütles Kallas, et kuulis sellest reedel EOK-st. Siiski ei andnud ta oma kandidatuuri ülesseadmiseks nõusolekut, kuna tahtis jääda enesele kindlaks.

“Ma eelistasin jätkata kindlat joont ja kandideerida üksnes presidendiks,” sõnas Kallas.

Madis Kallase poolt andsid oma hääle näiteks Eesti suurim maakondlik spordiliit Ida-Viru spordiliit, Eesti suurim spordialaliit jalgpalliliit ning hetkel kindlasti Eesti edukaim tegevsportlane – olümpiavõitja Gerd Kanter.

“Üks põhjus on kindlasti see, et Madis on mu hea sõber ja meil oli kokkulepe, et kui tal jääb üks hääl puudu, siis tulen igal juhul talle appi,” rääkis Kanter Õhtulehele. “Tõsisem põhjus on aga see, et tahan aidata tekitada Eesti spordis tõsisemat diskussiooni. Madis on juba päris palju teinud ja tutvustanud oma nägemusi.”

Kas toetusallkirjad on olemas?

See, et Kanter andis Kallasele toetushääle kandidatuuri seadmiseks, ei tähenda Õhtulehe vahendusel automaatselt, et Kanter hääletaks tema poolt ka valimistel.

Nagu teada, sai Kallas kandideerimiseks vajalikud 15 häält kokku alles 12. tunnil ning Ida-Viru toetushääle kehtivus pandi hiljem veel kahtluse alla.

Ametlikult pole tema kandidatuuri kinnitatud seniajani. Mitteametlikult on siiski vihjatud, et Kallasel on vajalikud allkirjad olemas ja tema kandidatuur kinnitatakse täna EOK täitevkomitees.

 

Kalev Kütt: tunnustame teda, aga presidendiks vara veel

Saaremaa spordiliidu juhatus arutas oma koosolekul Saaremaa spordiliidu kui EOK liikme õigust kandidaatide ülesseadmisele EOK täiskogule uute juhtorganite valimisteks.

Spordiliidu juhatus otsustas mitte seada üles oma kandidaati presidendi ja asepresidentide valimistele. Esitasime oma kandidaadi, kelleks oli SSMA juhatuse esimees ja Saare maavalitsuse spordinõunik Madis Kallas, aga EOK täitevkomitee valimisteks.

Saaremaa spordiliidu juhatus tunnustab Madis Kallase tööd Saaremaa Saarte mängude assotsiatsiooni juhtimisel ja Saare maakonna spordielu korraldamisel, kuid pidasime tema juhtimiskogemust ja kompetentsust veel väheseks, et kandideerida seekord EOK juhiks. Sellest tulenevalt esitasime Madis Kallase täitevkomitee kandidaadiks ja ei esitanud juhtivatele kohtadele teisi kandidaate.

Raul Vinni, Kertu Kalmus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 235 korda, sh täna 1)