Koigi raba loodusraja kordategemine võib jälle edasi lükkuda

Koigi raba loodusraja 2013. aastaks kavandatud renoveerimistööd võivad edasi lükkuda, kuna ehitustööde alustamiseks puuduvad eramaaomanikega kokkulepped erateede avalikuks kasutamiseks.

Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) loodushoiuosakonna Saarte piirkonna juhataja Aili Küttim ütles, et loodusraja renoveerimise projekt saab varsti valmis, kuid ehitustööde algus viibib, sest Pöide vald ei ole taganud objektile avalikku juurdepääsu. Kuna õpperaja algusosa jääb eramaadele, siis on ehitusloa väljastamiseks vaja ka maaomanike nõusolekut.

Juba 2011. aasta septembris pöördus RMK kirjaga Pöide vallavalitsuse poole, et vald sõlmiks sama aasta lõpuks kokkulepped erateede avalikuks kasutamiseks, kuid siiani pole asjad edasi liikunud. “Oleme nüüd aasta aega omavalitsusega kirjavahetust pidanud, vallavanem on seal vallas väga lubaja mees, aga mitte midagi sellele ei järgne,” rääkis Küttim, kelle sõnul andis vallavanem viimati täitmata jäänud lubaduse asi korda ajada augustis toimunud telefonivestluses. “Sellele tuginedes saan mina öelda, et RMK rahastust sinna 2013. aastal ei tule, sellepärast et maade asjad on korrast ära,” ütles Aili Küttim.

Pöide vallavanem Jüri Linde kinnitas augustis toimunud telefonivestlust, kuid tema hinnangul ei tohiks loodusraja ehitustööde alustamisega mingisugust probleemi olla. “Seal on teekasutuslepingud ja volikogu otsus mingist ajast ka taga ja need ei ole mingid tähtajalised lepingud, et seal oleks vaja uusi lepinguid,” rääkis Jüri Linde. “Parklani, kuhu autoga juurde pääseb, on maaomanike load olemas. Edasi masinaga liikumist ei ole ja jala liikumise õigus on ju igameheõigus,” lisas vallavanem, kelle sõnul tuleb loodusraja renoveerimisprojekt lihtsalt maaomanikega kooskõlastada.

Saarte Hääl kirjutas juba kaks aastat tagasi, et Saaremaa ühe tuntuma loodusturismiobjekti Koigi raba matkaraja puidust vaatetornid on ajahambast tõsiselt puretud ja ähvardavad kokku variseda. Vaatamata plaanidele on remont pidevalt edasi lükkunud.

Koigi maastikukaitseala kaitsekorralduskava 2013–2022 kohaselt peaks RMK kui Koigi maastikukaitseala puhkemajanduse korraldaja 2013. aastal Koigi raba õpperaja rekonstrueerima. 4,8 km pikkune õpperada on plaanis varustada vaatetorni, kahe silla ja kolme rajataskuga ning uuendada ka parkla.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 442 korda, sh täna 1)