Teine Kodu suleb uksed (9)

Teine Kodu suleb uksed

SAUN MÜÜDUD: Mis majast edasi saab, näitab aeg, Teine Kodu igatahes lõpetab. Foto: Sander Ilvest

Aastaid müügiplaani pidanud Orissaare vallavalitsusel õnnestus vanale saunahoonele viimaks ostja leida, hoones seni tegutsenud baar Teine Kodu lõpetab aga tegevuse.

Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär ütles Saarte Häälele, et tegelikult tekkis neil müügiplaan juba 2007. aastal. Seni pole aga hoone müük lihtsalt õnnestunud. Vallavanema hinnangul pole vallal mõtet hoida enda käes hoonet, mille remontimiseks vajalik raha nagunii puudub. Mis hoonest edasi saab, vallavanem ei tea.

Hoone müügihinnaks oli vallavolikogu eelnevalt määranud 42 500 eurot ning ostjaks osutus eesti juurtega Soome kodanik Maive Thurman.

Seni tegutses vanas saunamajas baar Teine Kodu. Baari haldava firma juhataja Märt Sõber teatas, et kahe nädala pärast kolivad nad majast välja. “Uuel omanikul on majaga omad plaanid ja ega meiegi ostja all jätkamisest huvitatud ole,” sõnas Sõber.

Tema arvates on tegemist vallavalitsejate tekitatud olukorraga ja seega pole neil otseselt põhjust pidutsemiseks. Sõber usub oma sõnul, et müügitingimused olid seatud sellised, et nemad poleks kuidagi ostjaks kvalifitseerunud. Ideed tulevikuks on Märt Sõbral oma kinnitusel olemas, kuid avalikkuse ette ei soostunud ta neid vähemalt esialgu tooma.

“Ma pole mees, kes kireb enne, kui muneb,” muigas Sõber. “Kindlasti jätkan ettevõtlusega Saaremaal, kuid väljaspool Orissaare valla territooriumi,” oli mehe hääles tunda mõnetist kibestumust.

Hoone salapärase ostjaga Saarte Häälel eile kontakti saada ei õnnestunud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 750 korda, sh täna 1)