Kuressaare haigla kopterite maandumisplats on ohtlik (3)

Kuressaare haigla kopterite maandumisplats on ohtlik

Foto: Sander Ilvest

Sügisesest ilmast tingituna on Kuressaare haigla taga asuv muruplats muutunud kopterite maandumiseks praktiliselt kõlbmatuks. Haiget transportiv kopter ei saa pehmele pinnasele maanduda ja peab jääma ripplendu. Kuressaare haigla taha korraliku kopteriplatsi ehitamine on olnud viimasel ajal aktuaalne teema, kuid rahastust ei ole kellelgi pakkuda.

Saarte Hääle tähelepanu juhiti kopteriplatsi nigelale olukorrale viimasel nädalavahetusel, kui uudistes räägiti Saaremaa rallil juhtunud õnnetusest, mille üks kannatanu tuli kopteriga Tallinna transportida.

“Politsei- ja piirivalveameti (PPA) piirivalveosakonna lennusalga kopteripiloodid ei hinda Kuressaare haigla taga asuva maandumisplatsi praeguseid tingimusi heaks,” edastas PPA pressiesindaja Urmo Kohv Saarte Häälele PPA lennusalga juhi Kalmer Süti seisukoha.

“Konkreetsemalt lennuohutust puudutav murekoht on see, et kopter maandub praeguses kohas sisuliselt pinnasele. Kuid kuna kevadeti-sügiseti ning vihma korral on pinnas lihtsalt pehme ja korralikult maanduda ei saa, peab kopter poolenisti ripplendu jääma.”

Süti sõnul peaks kopteriplats olema varustatud ka valgustusega öisteks maandumisteks ning juhuks, kui talvel lumi lendub. Praegu sellised võimalused puuduvad. Mitmeid kordi on tõdetud, et piloodid maan-duvad Kuressaare haigla taga omal riisikol.

Kalmer Sütt lisas, et transpordilennud ei katke. Ta tõi näite, et kopterid transpordivad hädalisi ka sellistest kohtadest, kus maandumisvõimalus puudub. Näiteks merelt.

“Kuid haigla läheduses, kuhu lennusalk teeb regulaarseid transportlende, peab tegelikult olema korralik ja turvaline maandumisvõimalus,” rõhutas Sütt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 765 korda, sh täna 1)