Kuhu minna

KOLMAPÄEV, 17. oktoober

KINO
Divas kl 18 thriller “ID: A-Identiteet tundmatu”. Pilet 4 eurot.

Kuressaare linnateatri Teatrikinos kl 18 “Puhastus”.
Noorel prostituudil Zaral õnnestub oma vangistajate käest põgeneda. Jälitajad tihedalt kannul, peidab ta end üksikusse talumajja oma ainsa eesti sugulase Aliide juurde. Kahe naise loos hargneb lahti armastus ja armukadedus, viha ja andeksandmine, sõda ja ajalugu. “Puhastus” on Sofi Oksaneni rohkem kui kahekümnesse keelde tõlgitud menuromaani filmiversioon. Kestus 2 t.
Piletid hinnaga 4 ja 3 eurot müügil teatri kassas.

KONTSERT
Kuressaare Laurentiuse kirikus kl 18 Soome poistekoori Pirkanpojat kontsert. Kaastegev Saaremaa poistekoor. Sissepääs tasuta.

NELJAPÄEV, 18. oktoober

KINO
Divas kl 18 thriller “ID: A-Identiteet tundmatu.” Pilet 4 eurot.

Kuressaare linnateatri Teatrikinos kl 18 “Puhastus”. Alla 14-a keelatud. Piletid 4/3 € eelmüügis teatri kassas.

TEATER
Pärsama kultuurimajas kl 20 “Mats von Kartohvel”, lustmäng ühes vaatuses Kärla valla näiteringi esituses. Lavale seadnud Jaanika Rikko. Pilet 3 €.

ÜRITUS
Arensburgi hotelli konverentsisaalis kl 18 terviseklubi loomine. Sissejuhatav loeng ja seejärel vestlusring. Lektor Andres Kasemaa. Kohapeal võimalik saada erakonsultatsioone toitumisnõustaja Maire Kasemaa käest. Hind 3 €.

TANTS
Kodulinna lokaalis disko. Sissepääs tasuta.

Club Privilege’is “Paneme pidu”. Sissepääs tasuta.

KONTSERDI EELTEADE

Reedel, 19. oktoobril kl 9.45 Valjala rahvamajas, kl 11.40 Orissaare kultuurimajas ja kl 13.25 Leisi keskkoolis popkoorikontsert “Noortelt noortele”.

Esinevad Valjala põhikooli lastekoor, Leisi keskkooli lastekoor, Kuressaare gümnaasiumi lastekoor Vocaliisa ja neidudekoor Neidis, Orissaare lastekoor ja Orissaare tütarlastekoor. Kaastegevad solistid Greete Paaskivi, Kristina Liiv, Stella-Liisa Lõhmus, Liisa Paiste, Kateriine Püüa, Meeri Martinson, Keito Kaljulaid ja Risto Paiste. Koore juhatavad Helen Aasmaa, Tiina Oks, Helle Rand, Pilvi Karu, Anne Kann ja Laine Lehto. Sissepääs tasuta.

TULEKUL
Reedel, 19. oktoobril Kuressaare kultuurikeskuses kl 17–20 kirbuturg. Puhuvad moodsad sügistuuled, toimub taaskasutuse õpituba. Maalitakse kauneid näo-maalinguid.

HEA TEADA

Käimas on hiite kuvavõistlus

Kuvavõistlus “Maavalla hiied 10225 “ootab ülesvõtteid hiitest ja teistest looduslikest pühapaikadest nii Maavallast kui ka piiri tagant.

Võistluse eesmärk on väärtustada ja tutvustada ajalooliste looduslike pühapaikade kultuuri- ja looduspärandit, jäädvustada nende hetkeseisund ning suunata inimesi pühapaikasid külastama ja hoidma.
Viiendat korda toimuval võistlusel on mitmeid uuendusi. Esmakordselt on osalejatel võimalus määrata oma võistlustöö soovi korral Creative Commons’i rahvusvahelise vabakasutuse litsentsi alla ja osaleda seega eestikeelse Vikipeedia koostamises. Üleskutsele saata võistlusele ka mujal maailmas asuvate looduslike pühapaikade pilte on juba vastanud mitmed soome fotograafid. Mõnevõrra on uuenenud ka võistluse lehekülg ning nüüd on hõlpsam tutvuda võistlusele saadetud töödega.

Võistluse üldarvestuse peaauhind on 500 eurot ning kuni 16-aastaste peaauhind 250 eurot. Lisaks jagatakse välja hulk eriauhindu järgmistes rühmades: püha puu, kivi, veekogu, annid, hiie valu, Vana-Võromaa, Virumaa, saared, muinsuskaitse, looduskaitse ning maailma pühapaigad.

Võistlus kestab kuni 31. oktoobrini ning võitjad kuulutatakse välja kooljakuus (novembris) Tartus toimuval Hiie Väe tunnustamissündmusel.

Hiite kuvavõistluse korraldavad Maavalla koda, Hiite Maja SA, Tartu ülikooli looduslike pühapaikade keskus ja MTÜ Wikimedia Eesti.

Lähem teave: Ave Anniste; tel 58 035 358; ave@hiis.ee.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 133 korda, sh täna 1)