Madis Kallas saab siiski kandideerida (13)

Eesti olümpiakomitee presidendi valimistel kandidaadiks esitamisel juriidilise tõlgenduse taha takerdunud Madis Kallasele on suure tõenäosusega tee valimistele siiski lahti.

“Tänase seisuga saan öelda, et Ida-Viru spordiliidust tuli info, et nende taha minu kandidatuuri esitamine enam jääda ei tohiks, kuna kõik vajalikud paberid on nad EOK-sse esitanud,” ütles Kallas eile Saarte Häälele. Nimelt oli probleem selles, et Ida-Virumaal poolthäält kinnitanud isik oli alles värskelt valitud, kuid äriregistrisse kandmata. See polevat siiski takistus, kuna volitused hakkavad kehtima alates hääletustulemuse kinnitamisest, mitte registrisse kandmisest.

Kallase sõnul kinnitab EOK täitevkomitee ta ametlikult kandidaadiks arvatavasti 18. oktoobril, kuid see olevat vaid formaalsus. “Seaduslikku alust minu kõrvale jätmiseks ei ole,” märkis ta.

Selguse saabumisega avaldas Madis Kallas ka oma toetajate nimekirja. Seal on mitmeid spordiliite üle Eesti, kuid mitte Saaremaa oma. Samas on hiidlased ja läänlased Kallast toetanud.

Saaremaa spordiliidu juht Kalev Kütt ütles Saarte Häälele, et nemad ei andnud oma toetust ei Kallasele ega ka vastaskandidaat Neinar Selile. Miks, seda Kütt ei täpsustanud. Kallase toetajate hulgas seisab ka olümpiavõitja Gerd Kanteri nimi.

“Need ühendused ja eraisikud olid kõik selle poolt, et valimised peaksid toimuma vähemalt kahe kandidaadi hulgast,” ütles Kallas oma toetajate kohta. “Jätkan kindlalt oma joont – aus ja avatud suhtlemine. Tagatubade kokkulepped ei kuulu minu programmi. Seepärast avaldan ka oma toetajad.” Kallase sõnul on lisaks 15 nimele talle eraviisiliselt toetust avaldanud mitmed ja mitmed inimesed erinevatelt elualadelt.

Madis Kallas ütles, et läheb nüüd oma tööga edasi ning hakkab oma programmi ja meeskonda konkreetsemalt tutvustama.

Madis Kallase toetajad
Eesti Jalgpalli Liit, Eesti Amburite Liit, Eesti Allveeliit, Eesti Golfi Liit, Eesti Kurnimänguliit, Eesti Matkaliit, Eesti Rulluisuliit, Eesti Politsei Spordiliit, Hiiumaa Spordiliit, Ida-Viru Spordiliit, Läänemaa Spordiliit, Järvamaa Spordiliit, Eesti Petanque Klubide Liit, Gerd Kanter, Mart Tarmak.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 635 korda, sh täna 1)