Lugeja küsib

Töötan 12-tunniste vahetustega, tööandja võimaldab mulle vahetuse jooksul kaks 15-minutilist pausi söömiseks. Kas mul on õigus saada pikemat lõunavaheaega?

Vastab tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Liis Valdmets:

Tööaja korralduse hulka kuulub töölepingu seaduse (TLS) § 47 lõike 1 alusel õigus tööpäevasisesele vaheajale, mille nõudeõigust täpsustavad TLS-i § 47 lõiked 2 ja 3, mis kehtestavad tööpäevasiseste vaheaegade miinimumtingimused. TLS-i § 47 lg 2 sätestab tööandja kohustuse anda töötajale 30-minutiline vaheaeg vähemalt 6-tunnise töötamise järel. Tööpäevasiseseid vaheaegu ei arvestata tööaja hulka, välja arvatud juhul, kui töö iseloomu tõttu ei ole võimalik vaheaega anda ning tööandja loob töötajale võimaluse puhata ja einestada tööajal.

Seega peab vaheaeg olema vähemalt 30 minutit, lühem vaheaeg ei ole ka poolte kokkuleppe korral lubatud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 290 korda, sh täna 1)