Siseministeerium on vastu helisummuti kasutamisele (7)

Jahiseaduse eelnõu kooskõlastamata jätnud siseministeerium on vastu jahitulirelvadel helisummuti kasutamisele, kuna see oleks ohtlik inimeste turvalisusele.

Uue jahiseaduse koostajad soovivad muuta relvaseadust selliselt, et jahitulirelva omanik võiks jahipidamisel kasutada ka helisummutit. Summuti kasutamine häiriks vähem metsloomi, samuti avaldab tugev heli negatiivset mõju jahikoertele.
Siseministeerium osutab, et uue jahiseaduse eelnõu seletuskirjas ei ole toodud piisavalt mõjukaid argumente selleks, et kaaluda helisummuti kasutamise lubamist jahinduses, mistõttu tuleks antud regulatsioon eelnõust välja võtta.

Jahitulirelval summuti kasutamise lubamine ei ole otstarbekas ega põhjendatud inimeste turvalisuse aspektist.
Siseministeeriumi hinnangul on eelnõu koostajad jätnud märkimata suurima helisummuti jahipidamises kasutamise riski – summuti kasutamisel kaoks tulistamisega kaasneva heliefekti hoiatav ja tähelepanuäratav toime. Inimesed kuulevad laske, see teeb nad tähelepanelikumaks ning nad oskavad jahipidamise alast eemale hoida. Teisalt loob helisummuti reegliteta kasutamine jahipidamisel soodsa pinnase ebaseaduslikuks jahipidamiseks.

Siseministeerium ei ole nõus ka eelnõu seletuskirjas väidetuga, nagu näeksid Soome jahiregulatsioonid ette üldist õigust kasutada jahipidamisel helisummutit igal pool.

Soomes on erinevad regulatsioonid helisummuti kasutamiseks tiheasustusega ja vähema asustusega paikkondades. Osas paikkondadest on helisummuti kasutamine jahipidamisel keelatud ka Soomes, märgib regionaalminister Siim Kiisler oma kirjas keskkonnaministrile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 022 korda, sh täna 1)