Maasilinna laeva saarele naasmine jääb tulevikku

Kuna Orissaare vallal pole praegu võimalik Maasilinna laeva eksponeerimiseks spetsiaalset hoonet ehitada, võeti sellekohane lause arengukavast välja. See ei tähenda aga, et laev jääkski alatiseks Tallinna.

Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär tõdes, et vallavolikogu võttis hoone ehitamise praeguseks tõepoolest arengukavast välja, sest rahanappuse tõttu ei ole vallal lähiajal sellist hoonet ehitada lihtsalt võimalik.

Maasilinna laeva eksponeerimiseks on vallavalitsusel Põlluääre kinnitusel meremuuseumiga sõlmitud leping, et juhul, kui Orissaare vald loob tingimused Maasilinna laeva eksponeerimiseks selleks otstarbeks ehitatud hoones, tuleb laev Saaremaale tagasi. “Ja nii on. Leping on leping ja see on tuleviku kavandamise aluseks,” kinnitas vallavanem.

“Hetkel on laev väga heades tingimustes ja sellest on terve Saaremaa jaoks oluliselt suurem kasu, kui oli varasematel aastatel,” ütles vallavanem rahustuseks neile, kes leiavad, et laev võiks vaatamiseks väljas olla ikkagi Saaremaa pinnal, mitte Tallinnas.

Maasilinna laev on 1985. aastal Maasilinna lähedalt leitud Eesti vanemaid laevavrakke. Maasilinna laev on Eestis ainuke keskaegse (ehitatud umbes 1550. aastal) laevaehituse näide.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 262 korda, sh täna 1)