Lehm jooksis bussile ette ja hukkus (3)

Lehm jooksis bussile ette ja hukkus

Foto: erakogu

Neljapäeva õhtul jõudsid Tallinna–Kuressaare liinibussis sõitnud reisijad sihtpunkti tunniajase hilinemisega, sest mõni kilomeeter enne Ristit põrkas Sarbussi buss kokku sõiduteel jalutanud lehmaga.

“Uskumatu, üks lehm lihtsalt jalutas teel,” imestas bussis olnud Mai, kelle sõnul oli avarii toimumise hetkel, umbes kella 9 ajal väljas pime, paljud inimesed tukkusid ning ehmatasid üles alles kokkupõrke ajal. Omapead uidanud lehm sai surma.

“Magasin bussis ega näinud täpselt, mis juhtus,” rääkis teine reisija Kaia, kes ärkas alles pärast bussi kohtumist lehmaga.
Bussijuhti olid pimestanud ka vastutuleva auto tuled, mis tegid teele astunud looma märkamise palju raskemaks.

“Kohe tuli asendusbuss ja üle tunni aja küll ootama ei pidanud,” rõõmustas Kaia, kelle sõnul oli reisijaid umbes 18 ja kõik suhtusid juhtunusse mõistvalt. “Bussijuht oli väga tore ja lõppkokkuvõttes läks kõik ju tegelikult hästi,” arvas Kaia.

Saarte Hääle andmetel olid kariloomad õnnetuspaiga lähedal asuva karjaaia ära lõhkunud ja lahti pääsenud. Üks neist sattus sõidutee lähedale.

“Inimestega ei juhtunud õnneks midagi, buss on natuke aega rivist väljas, sest tehakse remont,” ütles AS-i Sarbuss juhatuse liige Taavi Tuisk. Ta lisas, et remondikulud tasub kindlustus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 059 korda, sh täna 1)