Turvasoovitused Saaremaa ralli külalistele

Saaremaa Ralli

Saaremaa Ralli

Juubelihõnguline 45. Saaremaa ralli toob saarde tuhandeid autospordifänne, kõige rahvarohkemateks kujunevad traditsiooniliselt Kuressaares toimuvad õhtused linnasisesed kiiruskatsed.

Saaremaa ralli turvajuht Elvis Karula palub turvafirma G4S-i teatel kõigil pealtvaatajatel järgida turvatöötajate ja võistluste korraldajate juhiseid. “Eelkõige on need mõeldud pealtvaatajate endi turvalisuse tagamiseks ning selleks, et kõik katsed saaksid toimuda viperusteta. Eelmise aasta kogemus näitas, et turvakaalutlustel võidakse katsed ka ära jätta, kui publik tuleb rajale liiga lähedale ning sportlik hasart kaalub ohutusargumendid üle,“ selgitas Karula.

Keelualast avanev vaade ei tohiks kaaluda üle mõistuse häält. “Usun, et järgides korraldusmeeskonna soovitusi, mahuvad kõik sõbralikult nautima autospordi tippsündmust,” lisas Saaremaa ralli turvajuht. Kuressaare linna kiiruskatsed toimuvad täna õhtul, mistõttu kella 15st kella 23ni on kesklinn ja pargi ümbrus liiklusele suletud.

Enamikul kiiruskatsetele viivatel teedel on liiklus reguleeritud ajutiste liiklusmärkidega, juhiseid turvaliseks liiklemiseks ja parkimiseks annavad ka neoonvestides reguleerijad. „Palume kõigil võistlustele tulijatel pidada kinni ralli parkimiskorrast – asulavälistel kitsastel teedel tuleb parkida ühte teeserva, et vajadusel oleks päästeautodele tagatud vaba ligipääs,” lisas Elvis Karula.

Publiku turvalisuse tagamiseks teeb Saaremaa rallil tööd ligi 200 turvatöötajat, kellele tasub teatada kõikidest kahtlastest ja sekkumist vajavatest olukordadest.

Turvasoovitused rallisõpradele:

  • Naudi Saaremaa rallit arukalt: külmarohu asemel kasuta parem kihilist riietust. Liigne kraam jäta koju.
  • Alla 14-aastased lapsed pääsevad ralliraja äärde tasuta, kuid kindlasti ei ole neil soovitav seal ilma vanemata üksi ringi liikuda.
  • Vali ralli jälgimiseks ohutu koht! Sirgete lõpud, väliskurvid ja trampliinide taga olevad alad on küll kõige parema vaateväljaga, kuid juhtimisvea korral suurel kiirusel liikuva auto sõidutrajektoor võib olla ettearvamatu.
  • Väiksemate rallifännide riietel võiksid olla vanemate kontaktidega kleebised – see hõlbustab lapse eksimise korral tema vanemate kiiret leidmist.
Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 416 korda, sh täna 1)