Naerusuu lasteaed avas Sipsiku rühma

Naerusuu lasteaed avas Sipsiku rühma

LINTI LÕIKAMAS: Väike sõber Puhhi rühmast Kaspar Verlin (vasakul) ja valge pluusiga noormees Sipsiku rühmast Henri Turja uudistavad, kuidas lasteaia direktor Tiia Leppik uue rühma avamiseks lindi läbi lõikab. Foto: Madli-Maria Naulainen

5. oktoobril, õpetajate päeval, avati pidulikult Kuressaare Naerusuu lasteaia uus, Sipsiku rühm.

Lasteaia senised kolm rühma said lisa tänu kevadisele tehingule, millega eralasteaed sai seni erinevatele omanikele kuulunud lasteaiahoone teise poole omanikuks. Sellega saadi juurde pinda kahel korrusel. Teise korruse rühmakompleksi ruum võimaldaski avada uue rühma.

Sipsiku rühmas on kohti 18 lapsele ning see töötab liitrühma põhimõttel, mis tähendab, et rühmas on koos erinevas vanuses lapsed. Alumise korruse ruumides on nüüd ruumikas fuajee-saal ning teises suures avatud ruumis õnnestub ehk tulevikus lastele spordisaal teha.

Uue rühma avamise puhul andsid pisikese kontserdi Pipi ja Kakukese rühma lapsed ning direktor Tiia Leppik tänas kõiki, kes olid uue rühma valmimise juures suureks abiks olnud.

Septembri lõpus korraldati Naerusuu lasteaias heategevuslik sügislaat. Ühelt poolt oli see mõeldud uueks kogemuseks lastele, kes said usinas laadasaginas harjutada ostmist ja müümist, teisalt said rühmad laadaga koguda raha. Laadal müüdi lisaks tavapärastele sügisandidele pirukaid, kooke, hoidiseid ning mänguasju ja riideidki, mis suurematele lastele väikseks jäänud. Tutvustuseks oli laadal ka mahetoodete lett.

Kõige selle tulemusena kogunes lasteaia neljale rühmale laadaraha, mille eest saavad rühmad endale midagi meelepärast osta või saadud raha eest mõne käigu ette võtta. Mõte oli väga vahva, pakkus palju lusti lastele ning vanematele ja kogu lasteaiaperele.

Madli-Maria Naulainen
Naerusuu lasteaia nõukogu esinaine

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 595 korda, sh täna 1)