Väinamere Liinid teeb Saaremaa ralli ajal 20 lisareisi

Nädalavahetusel toimuva Saaremaa ralli ajaks annab Väinamere Liinid Kuivastu–Virtsu liinile täiendavat võimsust 20 lisareisiga.

Väinamere Liinide juhataja Urmas Treieli sõnul tõuseb nõudlus Kuivastu–Virtsu liinil ralli toimumisajal alati väga kõrgeks. Esimest korda õnnestus ralliaegset suurt nõudlust tema sõnul väga sujuvalt teenindada 2010. aastal, kui just selle sündmusega seoses katsetati esmakordselt kahe uue parvlaeva 35-minutilist sõidugraafikut. Esmakordselt ooteajad praktiliselt puudusid. See on Urmas Treieli kinnitusel ka teenuse tase, millest allapoole ei tohi enam minna.

“Täiendava 20 reisiga tahame välistada ooteaegade tekkimise, sest laevastik seda ju võimaldab. Miks peaksime kunstlikult looma olukorra, kus sadamas tuleb oodata, kuna riigi tellitud graafikus ette nähtud väljumiste vahed on üle tunni?”“ lausus Treiel.

Väinamere Liinid teeb Kuivastu–Virtsu liinil juba 21. augustist alates järjekordadeta teenuse tagamiseks kommertsalustel iganädalaselt 88 lisareisi, sel nädalavahetusel on neljapäevast pühapäevani lisatud graafikusse täiendavalt veel 20 väljumist. Enamasti on reisid lisatud õhtusele ajale, pikendades päeva lõikes tihedama, 35-minutilise intervalliga graafikut.

Enim on tihendatud laupäevaõhtust sõidugraafikut, kus olulised on just Kuivastu poolt lisatud väljumised kell 18.45, 19.55, 21.05 ja 22.15. “Kogemus näitab, et laupäevaõhtune nõudlus on väga kõrge ja kui laevad piisava tihedusega ei välju, tekivad ooteajad. Tahame seda olukorda vältida,” märkis Treiel.

2011. aastal sõitis Saaremaa ralli nädalal Kuivastu–Virtsu liinil 2700 sõidukit ja 8900 reisijat enam kui tavapärastel sügisnädalatel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 129 korda, sh täna 1)