Ralli ajaks hotellis naljalt enam öömaja ei leia (5)

Kuressaare suuremate hotellide voodikohad on eeloleval nädalavahetusel toimuva Saaremaa ralli ajaks ammuilma broneeritud. Kui mõni tuba ka vabanema juhtub, on uus öömajasoovija kohe asemel.

Grand Rose SPA hotelli müügi- ja teenindusjuht Mario Sau nentis Saarte Häälega kõneledes, et neil polnud vabu tube ralli ajaks juba nädalaid tagasi. “Kuigi on ette tulnud viimase hetke annulleerimisi, on need toad kohe ka välja müüdud ootelehel olijatele,” tõdes Sau.

Peamised külastajad on roosispaas ralli ajal eestlased, soomlased ja lätlased. “Suurem osa neist ongi ralli külastajad, vähemal määral ka võistlejad,” märkis Mario Sau.

Ka Arensburgi hotellis on toad Saaremaa ralli ajaks broneeritud. “Broneerimine algas juba 2011. aasta ralli lõppedes ja viimased kohad broneeriti tänavu septembri keskel,” sõnas Piret Puusepp Arensburgi müügiosakonnast. Puusepa sõnul on nende külastajate seas tõelisi, suisa iga-aastasi rallifänne, aga ka rallil osalejaid.

“Kindlasti on see oktoobrikuu tippnädalavahetus, kuid pea sama populaarne on juba ka Saaremaa kolme päeva jooksu nädalavahetus,” tõdes Piret Puusepp.

Georg Otsa spaahotell (GOSPA) on samuti Saaremaa ralli ajaks täielikult välja müüdud ja seda sealse turundus- ja müügijuhi Anneli Kikkase kinnitusel juba augustikuust saadik. Kikkaski nentis, et hotellis peatub nii rallil võistlejaid kui ka rallifänne. Eestlasi on külastajate seas palju, nagu GOSPA-s Anneli Kikkase sõnul ikka.

Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju ütles, et Saaremaa ralli on kahtlemata suur sündmus, mis toetab olulisel määral kohalikku majandust, toob turismi madalhooajal Saaremaale tuhandeid külalisi ning avaldab positiivset mõju kogu teenindussektorile.

“Vaatamata sellele, et Kuressaare suuremates hotellides on ralli ajaks veel vaid üksikuid vabu kohti, ei ole olukord lootusetu,” kinnitas ta.

Paju sõnul on mitmed Kuressaare väiksemad majutusettevõtted, nagu nt puhkemajad, külaliskorterid, kodumajutused, andnud neile teada vabade kohtade olemasolust. Lisaks on kohti piisavalt ka Kuressaare lähiümbruses asuvates majutuskohtades.

“Kuressaare turismiinfokeskus jagab Saare maakonna vakantsete majutuskohtade infot kõigile huvilistele,” sõnas Karmen Paju julgustuseks neile, kel öömaja leidmisega raskusi kipub olema.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 793 korda, sh täna 1)