Orissaare vallavolikogu aseesimees Krista Riik tunneb muret Maasilinna viletsa heakorra pärast. Riik tõstatas volikogus küsimuse, kas oleks mõttekas luua Maasilinna mittetulundusühing (MTÜ), kes tegeleks sealse heakorraga. Samas võiks Maasilinna sissepääs olla Riigi sõnul tasuline.
“See on meie kullasoon,” ütles Riik Saarte Häälele, lisades, et eelmine vallavalitsus tegi selle nimel tööd, kirjutas projekte, et Maasilinna olukord liiguks paremuse poole, aga nüüd on kõik seisma jäänud.
“Oleks tarvis kedagi, kes aitaks Maasilinna joone peale. Võiks näiteks erinevaid üritusi korraldada, kuna suvel käib seal tohutult rahvast,” rääkis Riik. Tema sõnul on seal tublit tööd giidina teinud Evi Männik, samuti Ene Kööts, kelle õpilasedki on Maasilinnal giidiks olnud.
Suvel on seal oma käsitööd müünud Mahe Järmut ja Orissaare kultuurimaja direktor Anu Viljaste on korraldanud kultuuriüritusi. Sissepääsu-summa võiks Krista Riigi sõnul olla minimaalne ja katta hoolduskulusid.
Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär ütles, et mõte on iseenesest väga hea ja aitaks kaasa senise olukorra parandamisele, kuid mittetulundusühing saab tekkida vaid kodanikualgatuse korras. “Siin vald survet avaldada ei saa ega tohigi,” sõnas Põlluäär, kelle sõnul on Maasilinna praegune olukord samasugune, kui on olnud varasematel aastatel.
“Külastajaid käib väga palju, kuid täpset statistikat seni peetud ei ole, kuna seal ei ole piletimüüki ega muul moel registreerimist,” rääkis vallavanem, lisades, et lahendusi võiks olla mitmeid.
Suur töö tehti töögrupi, mida juhtis Silvi Teesalu, poolt ära eelmistel möttetalgutel.
Seal oli nii palju häid plaane, lubadusi ja kavatsusi, et neid ei jõua 50 aastaga ka kõiki ellu viia. Õige on see plaan ette võtta ja pihta hakata. Plaan oli väga üksikasjalik.
Kritiseerida oskame ju kõik, plaane teha ainult targemad.
on kahjuks jäänudki õhulossideks, midagi reaalset ei ole küll näha-kuulda.
praegu ei ole seal eriti millegi eest raha küsida. Tegemist ei ole niierilise kohaga, et keskmine turist oleks nõus selle vaatamise eest raha välja käima. Enne tuleks Uisk Maasile tuua või mõni atraktiivne väljapanek teha, et oleks mille eest pappi küsida.
Kui seal oleks pilet (näiteks 1€,), jätaksid ilmselt paljud bussid sinna keeramata. Pole küll mingi raha, aga nii miskipärast on .
SELTSIMEHED UNETUD KODANIKUD, ÄRGAKE SONEBURGI SANATOORIUM OOTAB TEID!
nii muhulastelt kui pöidelastelt. Keegi ei oota midagi vaid tehakse ise. Ei ole vaja suurt juhti ega õpetajat, ise tuleb ideed genereerida ja ellu viia. Nii “lihtne” see ongi.
Orissaare omad, vaadake kuidas Kaalis, Anglas või Pangal elu käib. Kaali augu või Pangalt mere vahtimise eest piltiraha küsimine peletaks turiste. Looduslike või ajalooliste vaatamisväärsute juurde on turistile loodud võimalus vabatahtlikult raha kulutada. Helistage Sagurile, number on 5050434. Küsige nõu, pakkuge mingit koostöövarianti. Aga sealjuures suruge maha hirm ja kadedus, et äkki teise valla ärimees teenib mõne sendi raha. Mis teha kui teil oma vallas ainult spordimehed on.
Mis vaatamisväärsus see ka on? Sinna saaks teha toreda maastikujooksuraja ja talvel suusakeskuse. Linnuse mõned teravamad nukid oleks ainult vaja maha lõhkuda ja sissekäik uuesi täis ajada. Küll siis oleks vastsel Orissaare spordikoolil sea asjalik treeningplats olemas. Kahju muidugi, et Pöide kirik Orissaarele ei kuulu. Sellest saaks teha korraliku suusahüppemäe! Üks asi veel. Saikla kalmistu on nii soodsa koha peal, et see tuleks siledaks lükata ja sinna sobiks golfiväljak või staadion. Vot need on õiged ideed.