Kalju võitis Kuressaares meistritiitli (fotod)

Kalju võitis Kuressaares meistritiitli

VÕITLUS PALLI PÄRAST: FC Kuressaare mehed Andre Ilves (vasakul) ja Vladimir Gerassimov (paremal) üritavad palli Kalju kapteni Alo Bärengrubi eest ära lüüa. Eemal jälgivad mängu Märten Pajunurm, Rene Aljas ja Amor Luup. Foto: Raul Vinni

Kuressaare on Nõmme Kalju jalgpalliklubi jaoks märgilise tähendusega koht. Viis aastat tagasi alistati siin esiliiga üleminekumängus FC Kuressaare ja tõusti kõrgemasse seltskonda. Eile alistati saarlased taas ning tagati endale kolm vooru enne meistrisarja lõppu Eesti meistri tiitel.

FC Kuressaare Nõmme Kaljule meistritiitlit lihtsalt ei andnud. Veidi vähema koosseisu ja mitmete muudetud positsioonidega mängijatega saarlased pareerisid nõmmekate väravaüritusi isukalt. Esmalt oli Nõmme Kalju võiduväravale lähedal 51. minutil, kui kohtunik pärast Tarmo Neemelo mahatõmbamist Nõmme Kaljule penalti andis. FC Kuressaare väravavaht Riido Reiman suutis Jüri Jevdokimovi löögi siiski pareerida.

Lahendus saabus alles 84. minutil, kui värskelt mängu tulnud Nõmme Kalju mees Kristen Viikmäe suunas kasti tulnud tsenderduse Kuressaare väravasse. Ajalooline oli seegi hetk, kuna pärast mängu teatas Eesti koondise särgis 15 väravat löönud Viikmäe oma profikarjääri lõppemisest.

Kümmekond minutit pärast Viikmäe väravat võisid Nõmme Kalju fännid tribüünil lahti kerida plagu kirjaga “Meistrid”.
Nõmme Kalju kapten Alo Bärengrub võis pärast mängu tõdeda: “Kuressaare sai täna oma tööga väga hästi hakkama, aga võitsime ja teenisime tiitli auga välja meie!”

Kalju peatreener Igor Prins, kellele see oli kolmas Eesti meistri tiitel (kaks esimest sai ta Levadia treenerina – toim) märkis samuti, et Kuressaare tegi oma tööd hästi. Kalju mängu kohta ütles treener, et meeste mängus oli näha pinget ja võidukohustust.

“Kas me nüüd meistrite väärilist mängu näitasime, aga tõime selle mängu ära. Kolm punkti on kolm punkti. Realiseerimisega oli meil probleeme,” rääkis nõmmekate loots, kes on mitmeid kordi valjuhäälselt arvamust avaldanud ka kohtunike töö kohta, kui nood üsna tihti Nõmme ründajatele suluseisu puhul lippu lehvitasid.

“Kõik ei läinud nii, nagu me tahtsime, kuid lõpp hea, kõik hea,” lausus Prins, avaldades lootust, et mehed ei lase nüüd jalga sirgu ja näitavad korralikku mängu ka järgmises kohtumises.

“Sellised asjad on ette kirjutatud kuskil,” sõnas Kalju president Kuno Tehva ja lisas, et on raske mänguga, mida tuli võidu nimel pidada, ülimalt rahul. “Muidu poleks tunne see, mis ta on,” märkis Tehva, tunnistades, et emotsioonid on laes ja nüüd tuleb autosse varutud šampanja lahti teha. Õigeks tähistamiseks minevat aga siis, kui 3. novembril meistrikarikas ametlikult kätte saadakse.

Tehval on Kuressaare staadioniga niigi soojad suhted. “Jah, enam-vähem siinsamas paigas see oligi,” ütles Tehva siinse staadioni murul seistes. Mehel oli põhjust meenutada Kuressaares antud lubadust. Nimelt teatas ta toona, et esiliigast meistrisarja tõusnud klubi on viie aasta pärast riigi meister. Tehva oma sõnu sööma ei pidanud. “Ma teadsin seda. Tahtsin teha korralikku asja, muidu poleks mõtet olnud,” rääkis ta edu valemist.

Fotod: Raul Vinni ja Sander Ilvest

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 191 korda, sh täna 1)