Juhtkiri: Saaremaa elab ralli lainel (1)

Võib-olla kõlab selline väide liialdusena, aga üks on kindel – Saaremaa ralli toob hallidesse ja poristesse päevadesse paljude jaoks sära ja värvi.

Olgu siis nende jaoks, kes peavad kiiruskatsetel käimist enda jaoks lausa kohustuseks, nende jaoks, kes piirduvad Kuressaare südalinnas möirgavate sõidukite imetlemisega, või nende jaoks, kelle kukrut meie sügise tähtsündmus täita aitab.

Et Saaremaa ralli pole ettevõtmine, mis ainult saarlastele korda läheb, on ammu teada. Miks muidu saabub just rallinädalaks siia tuhandeid külalisi nii Mandri-Eestist kui ka piiri tagant.
Statistika näitab, et mullu ületas rallinädalal Suure väina 2700 sõidukit ja 8900 reisijat rohkem kui harilikel sügisnädalatel. Tänavu teeb Väinamere Liinid ralli ajal 20 lisareisi.

Kui majutuskohtade pidajate jaoks tähendab suvekuudele järgnev aeg pigem vaikelu ja tulevaks hooajaks valmistumist, siis rallinädalal on olukord sootuks teine – öömaja otsijail on selle leidmine pigem õnneasi. Ka eelolevaks nädalavahetuseks on Kuressaare suuremate hotellide voodikohad aegsasti broneeritud. Seega veab neil külalistel, kel oma “kodustatud saarlane” kohe justkui varnast võtta.

Saaremaa jaoks aga paneb ralli müriseva punkti turismihooajale, olgu see siis edukas või mitte.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 224 korda, sh täna 1)