15 aastat Ülikoolide Keskust Saaremaal sai kaante vahele (6)

15 aastat Ülikoolide Keskust Saaremaal sai kaante vaheleSA Ülikoolide Keskus Saaremaal (ÜKS) 15. tegutsemisaasta tähistamiseks ilmus trükis “Ülikoolide koostööst Saaremaal 1991–2012”, mille koostasid sihtasutuse juhatuse esimees Antti Karlin ja tegevjuht Maie Meius. 

Neljandat aastat ÜKS-i tegevjuhina töötava Maie Meiuse sõnul on oluline, et tehtud tööst koostatakse aruanne ja pannakse kaante vahele. Ta märkis, et muutuvad nii inimesed kui ka ühiskonna vajadused ja seetõttu on muutunud ka ÜKS-i tegevus. Praegu on väga aktuaalne näiteks väärikate ülikooliga seotu.

48-leheküljelises raamatus saavad sõna Turu ülikooli rektor Kalervo Väänänen, Tartu ülikooli rektor Volli Kalm, Eesti maaülikooli rektor Mait Klaassen, Tallinna ülikooli rektor Tiit Land ning Saare maavanem Kaido Kaasik. Heimo Välimäki meenutab, kuidas Ülikoolide Keskus Saaremaal sündis, Kari Hyppönen kirjeldab Saaremaa keskuse rolli Baltic Sea Region University Network’is.

Sõna saavad raamatus ÜKS-i endised juhatajad Anne Keerberg, Aare Martinson, Olev Tõru. Pekka Kanervisto kirjutab Turu ülikooli sihtasutusest ning Antti Karlin mõlgutab mõtteid SA Ülikoolide Keskus Saaremaal tulevikust. Lisades on ära toodud ülevaade rahvusvahelistest (1993–2012) ja maakondlikest (2003–2012) projektidest jm. Trükist ilmestavad kaunid värvifotod olulisematest sündmustest.

Raamatu väljaandmist toetas rahaliselt Turu ülikooli sihtasutus ja see trükiti Soomes Painosalama OÜ-s.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 377 korda, sh täna 1)